Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino Belediye Başkanı, Adana’dan gelen heyeti ağırladı

Ardino Belediye Başkanı, Adana’dan gelen heyeti ağırladı

04 Eylül 2018

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, makamında Türkiye’nin Adana şehrinden gelen bir heyeti ağırladı. Ülkemize gelen heyet, ünlü Türk sanatçı Faruk Yılmaz’ın aracılıyla Ardino’ya konuk oldu. Görüşmede Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı İzzet Şaban da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Resmi Murat, heyete Ardino’nun tarihi, doğal, kültürel ve tarihi varlıkları hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı, heyeti Ardino’nun dünyaca ünlü yazar Sabahattin Ali’nin doğum yeri olduğuna dair bilgilendirdi.

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı Aziz Sarıoğlu, grubun ilk defa Bulgaristan’ı ziyaret ettiğini kaydetti. Sarıoğlu,”Hitrino’nun (Şeytancık) Çerna (Karalar) köyünde güreşin efsanevi isimlerinden olan Koca Yusuf’un adına geleneksel olarak yapılan yağlı güreş turnuvasına konuk olduk. Bulgaristan, muhteşem bir ülkedir. Buradaki insanlar son derece kibar ve iyi niyetlidir” diye ifade etti. Heyetin Bulgaristan ziyareti gerçekleştirmesinin Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından sağlandığını belirten Sarıoğlu, Ardino ile Seyhan arasında dostane ilişkiler kurma arzusunu dile getirdi.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS