Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
NAP: 120 milyon leva gelir desteği beyan edilmedi

NAP: 120 milyon leva gelir desteği beyan edilmedi

05 Eylül 2018

Ulusal Gelirler Ajansı’ndan (NAP) verilen bilgiye göre 2017 yılında toplam 120 milyon leva mali destek alan 50 000 kayıtlı tarım üreticisi, yıllık gelir vergisi beyannamesi vermeyip vergi ve sigorta ödemeleri yapmadı.

Devlet Tarım Fonu’ndan alınan geçen yıl yapılan tarım desteklerine ilişkin verilere dayandırılan bilgiye göre yıllık vergisi beyannamesi veren, ancak aldıkları destek miktarını daha az bildiren önemli sayıda tarım üreticisi var. Destek miktarını az bildiren tarım üreticileri en çok sayıda Kırcaali, Haskovo (Hasköy) ve Blagoevgrad (Yeni Cuma) illerinde tespit edildi.

Bu hafta NAP, yıllık gelir vergisi beyannamesinde hata yapan tüm tarım üreticileri için bilgilendirme kampanyası başlatıyor. Kanuna göre onlar, 1 Ekim 2018 tarihine kadar düzeltme beyannamesi verme hakkına sahiptir.
Elektronik posta hesabına gönderilecek mektuplardan başka bu vatandaşlara telefonla da bilgi verilecek. En çok hata tespit edilen ilçelerin belediye başkanlarıyla görüşmeler yapılacak, NAP ofisleri de bu konuda bilgi vermeye hazırdırlar. Ayrıca NAP Bilgi Merkezini, 0700 18 700 hizmet hattından arayarak da konuyla ilgili bilgi alınabilir.

Düzeltme beyanname formu ile birlikte tarım üreticilerine özel bir broşür de verilecek. Bu broşürler, onların vergi ve sigorta yükümlülükleri hakkında detaylı bilgiler içerir.

NAP, birçok kurumla bilgi alış verişinde bulunduğu için üzerinden vergi alınması gereken gelirlere ilişkin bilgi sahibidir. Şu anda NAP, tarım üreticilerinin vergilerini düzenli olarak ödemelerine yönelik bir program yürütmektedir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS