Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Yeni bakanların isimleri açıklandı

Yeni bakanların isimleri açıklandı

10 Eylül 2018

Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisi ve Birleşik Vatanseverler koalisyonu başkanlarının yer aldığı Siyasi Koalisyon Genel Kurulu, görevlerinden istifa eden üç bakanın da istifalarının Meclis tarafından onaylanması kararı aldı.

Başbakan Boyko Borisov, Meclis binasında yaptığı basın açıklamasında buna ilişkin teklifin 13 Eylül 2018 Perşembe günü Mecliste oylamaya sunulacağını bildirdi.

17 kişinin ölümüne neden olan Svoge’deki otobüs kazasından dolayı istifa eden bakanların yerine Ekonomi Bakan Yardımcısı Aleksandır Manolev’in Ulaştırma Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Mladen Marinov’un İçişleri Bakanlığı ve milletvekili Petya Avramova’nın Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı görevlerine atanmalarının teklif edileceği açıklandı.

Bir sonraki Siyasi Koalisyon Genel Kurulu bir hafta sonra yapılacak. Başbakan, ortakların birbirlerine yönelik eleştirilerinden birisinin ilişkilerini düzeltmek için daha sık bir araya gelmeyip iletişim halinde olmamaları yönünde olduğunu aktardı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS