Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Türk Yatırımı Odelo Farba Filibe ve Sofya için İşçi Arıyor

Türk Yatırımı Odelo Farba Filibe ve Sofya için İşçi Arıyor

13 Eylül 2018

Bulgaristan’ın Filibe şehri yakınlarında, Mercedes için far üretimi yapılacak fabrika inşaatına başlayan Türk odelo Farba şirketi, personel alımı için kampanya başlattı. Şirket hem Filibe’deki fabrika için çalışan hem de Sofya’daki araştırma-geliştirme merkezi için mühendis arayışı içinde.

2019’un sonuna kadar odelo Farba Bulgaristan’daki çalışanlarının 140, 2023’te de 400 olmasını hedefleniyor. Firma halihazırda mühendisler ve teknik becerilere sahip lise mezunu olan kalifiye çalışan arıyor. İş pozisyonları, üretim hattı üzerinde çalışılacağı için, kadınlar için de uygundur.

Odelo Farba depolarda çalışacak forklift operatörleri ve lojistik ile ilgili her türlü uzman istihdam da planlıyor. Firma Bulgaristan’da lojistik üs kurmakla birlikte, çalışanlarına piyasa koşullarına uygun maaş vermeyi, ücretsiz yemek ve servis sağlamayı ve çalışanlarını yurtdışında eğitime göndermeyi öngörüyor.

2019 yılının başında fabrika inşaatının bitmiş olması ve fabrika makinalarının getirilip monte edilmesi bekleniyor. Odelo Farba aynı zamanda Sofya’da da Ar-Ge merkezi kuruyor. Ar-Ge merkezine 2018 sonuna kadar 15 CAD tasarımcısı ve makine mühendisinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Şirket, personel alımının yanı sıra, taşıma, catering, sağlık vb. hizmetleri sunabilecek firmalar da arıyor.

Kaynak: Filibe Ticaret Ataşeliği


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS