Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Cebel ve Ardino ilçesi sakinleri, Başbakan Borisov’dan bozuk yolun onarılmasını istedi

Cebel ve Ardino ilçesi sakinleri, Başbakan Borisov’dan bozuk yolun onarılmasını istedi

13 Eylül 2018

Ardino (Eğridere) İlçesi’nde yaşayan vatandaşların desteği ile Cebel (Şeyhcuma) kasabasının ve ilçenin sakinleri, Cebel-Paprat-Mişevsko (Küçük Viran)-Tsırkvitsa (Kiliseli)- Sintçets (Durabeyler)-Ardino istikametindeki üçüncü sınıf yolun acilen onarılması için Başbakan Boyko Borisov’dan yardım istediler. Cebel’in İzgrev semti, Duhanovtsi Mahallesi, Paprat (Bektaşlar) köyü ve bağlı mahalleler, Sipets, Mişevsko, Jıltika (Sarıyer), Kontil, Sinçets köyleri ve Ardino kasabasından 500’ü aşkın kişi ve onların misafirleri, toplu dilekçe imzaladılar ve dilekçeyi Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, Karayolu Altyapı Ajansı İcra Müdürü, Kırcaali Valisi Nikola Çanev ve Karayolları Kırcaali il Müdürü İvan Gavazov’un dikkatine de sundular.

Vatandaşlar, bu yolun 45 yıldır onarılmadığını ve motorlu taşıtların sürücüleri için tehlike arz ettiğini vurguladı. Dilekçede sürücülerin bozuk yolda tehlikeler atlattığı ve bunun trafik kazalarına sebebiyet verdiği belirtildi. İzgrev semtinden geçen kesimin ise kullanılmaz hale geldiğine dikkat çekildi. Vatandaşlar, yolun yeniden inşasına yönelik teknik projenin uygulanmasında ısrar ettiler. Projenin 2016-2017 döneminde hazır olması gerekirdi. Dilekçede yerel ve bölgesel kalkınma açısından büyük önem arz eden yolun kış mevsiminde daha da kötü hale geleceğinin altı çizildi. Okula giden öğrencilerin ve Teklas, Cebel 96, İdealfashion ve Sonmez İnternational şirketlerine ait fabrikalarda çalışan işçileri taşıyan araçların bu yolu kullandığı hatırlatıldı.

Başbakan Borisov’a gönderilen mektupta, ”Yolun bakımı ve onarımından sorumlu kurumların ilgisizliğinden dolayı çaresiziz. Sahip olduğunuz iktidar gücü sayesinde ağır çalışan devlet ve yerel idari kurumları bu konuda harekete geçireceğinizi umuyoruz” denildi.

İmza kampanyasının organizatörlerini temsil etmeyi üstlenen işadamı ve toplumun önde gelen isimlerinden Sabahattin Gökçe, basına yaptığı açıklamada yolun bakım ve onarımından sorumlu kurumlarla birçok görüşme gerçekleştirdiğini kaydetti. Kırcaali Valisi Nikola Çanev’e yolun durumu hakkında bilgi verdiğini aktaran Gökçe, Karayolları Kırcaali İl Müdürü İvan Gavazov ile de bu meseleyi görüştüğünü belirtti. Gökçe, şimdilik cevap, “Para yok” olduğu için yerlilerin Borisov’a bir toplu dilekçe gönderdiklerini ve bu konuda Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva’nın destek vereceğini umduklarını dile getirdi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS