Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
2019’da E-TOLL otoyol ücreti sistemi projesi ve elektronik vinyet uygulaması başlayacak

2019’da E-TOLL otoyol ücreti sistemi projesi ve elektronik vinyet uygulaması başlayacak

13 Eylül 2018

Meclis Genel Kurulunda kabul edilen tekliflerle Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklikler yapıldı. Değişikliklere göre yol ücretleri tahsil edilmesine ilişkin E-TOLL sistemi, 16 Ağustos 2019 tarihinde devreye girecek.

Ücretlerin miktarı Maliye Bakanı ve Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı'nın teklifi üzerine belirlenecek.

Kamyonlar, otobüsler ve azami yüklü ağırlığı 3,5 tondan fazla olan araçların ödeyeceği ücretin miktarı, gittikleri mesafeye göre belirlenecek.

Bu miktar, küresel bir navigasyon uydu sistemi kullanarak mesafe ve konum verilerini kaydeden araca yerleştirilen bir araç ile hesaplanacaktır.

Böyle bir cihazı olmayan araçlar için yasa bir yol kartının kullanılmasını öngörüyor. Yolun durumuna bağlı olarak aynı mesafe için farklı bir miktar ödenecektir.

Otomobiller için elektronik vinyet uygulaması, 1 Ocak'ta yürürlüğe girecek ve bir ay içinde geçerli olan yıllık basılı vinyet pulları dijital olanlarla değiştirilebilecek.

Karayolları Trafik Kanunu’ndaki değişikliklerden biri Cuma günü saat 24.00 ile Pazar günü saat 23.59 arasında geçerli olacak hafta sonu vinyeti uygulanmasına başlanmasıdır.

Bundan başka 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle otomobiller için elektronik vinyet uygulanmasına başlanacak. Bu vinyetlerin geçerlilik süresi 1 yıl, üç ay, ay, hafta ve hafta sonu olacak.
Yeni vinyet pullarının fiyatları, Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS