Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Avrupa Parlamentosu, gıda kalitesinde çifte standardı yasakladı

Avrupa Parlamentosu, gıda kalitesinde çifte standardı yasakladı

14 Eylül 2018

Avrupa Parlamentosu gıda kalitesinde çifte standardı yasakladı. Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu milletvekillerinin aldığı karar göre, aynı marka ve ambalajdaki mallar aynı içeriğe sahip olmalı ve tüketicilere yönelik ayrımcılık kabul edilemez.

Kabul edilen rapor ile Avrupa Parlamentosu, Doğu ve Batı Avrupa ülkelerinde sunulan ürünlerin kalitesindeki farklılıkları resmen tanıyor. Yıl sonuna kadar Avrupa Komisyonu, kötü uygulamayı sona erdirmek için bir yasama kararı almalıdır.

Bulgaria On Air televizyonunun “Sabah Bulgaristan” programına konuk olan mikrobiyoloji uzmanı Sergey İvanov,” İngiltere'de üretilen gıdalarla Bulgaristan'da üretilen gıdalar kesinlikle aynı olamaz. Bu durumda iyi olan şey, hükümetlerin sivil toplum örgütleriyle daha fazla temas kurmaları için teşvik edilmesidir. Ayrıca Doğu Avrupa ülkeleri gıda güvenliği ve kalitesine daha fazla dikkat etmek zorunda kalacak” yorumunda bulundu.

Gıda kalitesinde çifte standart üzerine incelemeler daha 2011 yılında başladı. O zaman yedi AB ülkesinde satın alınan aynı ürünler karşılaştırıldığında çok farklı bir bileşime sahip olduğu ortaya çıktı.

O zamandan beri Bulgaristan da dahil olmak üzere bir dizi inceleme yapıldı ve sonuçlar, tüketicilerin sıklıkla yanlış yönlendirildiğini gösteriyor. Ambalaj aynıdır, ama içerik farklıdır, çünkü kriterler farklıdır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS