Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Cebelli Gençlerden Örnek Davranış

Cebelli Gençlerden Örnek Davranış

14 Eylül 2018

Bulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK) Gençlik Kolları gönüllüleri olan Cebel (Şeyhcuma) Ruska Peeva Lisesi bünyesindeki Geniş Yüreğe Sahip Olmak Kulübü üyeleri, yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kala yine sosyal açıdan savunmasız gruplara ait çocuklara yardım etme konusunda duyarlı ve istekli olduklarını gösterdiler.

Onlar, 12 Eylül 2018 Çarşamba günü Cebel’in General Geşevo (Bölcek) köyünde ikamet eden iki çocuğun hayalini gerçekleştirdi. Aysun Ali ve kız kardeşi Gülsever Ali, güzel yataklar, konforlu döşekler, sandık, masa, halı ve yatak takımları bulunan kendi çocuk odasına sahip oldular.

Okulun ilk gününde kendilerini özel hissetmeleri için birinci sınıf öğrencisi Gülsever ve beşinci sınıf öğrencisi Aysun’a yeni elbiseler, sırt çantaları, dizüstü bilgisayarlar, ansiklopediler, defterler, kurşun kalemler ve okuldaki başarıları için gerekli olan her şey sağlandı. BÇK gönüllülerinin candan yürekten yaptıkları bağışlar arasında spor takım elbiseleri ve ayakkabıları, kıyafetler ve oyuncaklar da bulunuyor. Bu inisiyatif için gerekli finansman, kulüp üyelerinin evlerinde yetiştirdikleri çiçeklerin ve bitkilerin satıldığı bağış kampanyasından elde edilen gelirlerle sağlandı.

Geniş Yüreğe Sahip Olmak Kulübü ve kulüp Başkanı olan BÇK Cebel İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Vanya Ençeva, bitkileri satın alan herkese ve yaptıkları bağışlarla kampanyayı destekleyen Leyla Mehmet, Galina Stefanova, Galina Nikolova ve Şaziye Ahmet’e en içten teşekkürlerini sunuyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS