Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7275 Lv.
GBP GBP 2.2004 Lv.
TRL TRL 0.3235 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2018
HABERLER » Bulgaristan
Odelo Farba, Bulgaristan’daki fabrikasında çalışacak personel alımı yapacak

Odelo Farba, Bulgaristan’daki fabrikasında çalışacak personel alımı yapacak

14 Eylül 2018

Merkezi Filibe kentinde bulunan Trakya Ekonomik Bölgesi’nde Mercedes marka araçlar için far fabrikası kuran Türk şirketi Odelo Farba Bulgaristan, fabrikada çalışacak personel alımı yapacak.

Şirketin, başlıca elektrik teknisyenleri, mekanik bakım uzmanları, bilgisayar mühendisleri, forklift operatörleri, iş makine operatörleri ve başka işçiler olmak üzere toplam 400 personele ihtiyacı var.

Trakya Ekonomik Bölgesi yönetiminden yapılan açıklamada şirket tarafından 2019'a kadar 140 kişinin işe alınacağı, 2023'ten sonra ise bu sayının 400’e çıkacağı belirtildi.

Türk şirketi bu günlerde işe alacağı kişilere ödeyeceği maaşları ele alıyor ve maaş miktarlarını Ekim ayında açıklayacak.

Resmi olmayan kaynaklara göre Odelo Farba Bulgaristan Şirketi’nde çalışacak kişilerin maaşları, Bulgaristan’da ortalama işçi maaşından daha yüksek olup 1500-1600 leva aralığında olacak. Şirketin fabrikasında çalışacak sıradan işçilerin bile Filibe bölgesinde başka üretim işletmelerinde çalışan işçilerden oldukça daha yüksek maaş almaları bekleniyor.

Şirket çalışanlarının net maaş tutarı muhtemelen 1000 leva civarında olacak. Bir kıyaslama yapacak olursak, Filibe dolayında bulunan fabrikalarda çalışanların maaşları yaklaşık 700 levadır.

Odelo Farba Bulgaristan Şirketi’nde İnsan Kaynakları Müdürü Desislava Nikolova,”İlk planlamalara göre 2019 yılının Ocak ayında makineleri ve üretimde kullanılacak teknik araçları fabrikaya getirmeliyiz. Bu yüzden ilk önce Türkiye’ye eğitime göndereceğiz elektrik teknisyenler ve mekanik bakım uzmanları arıyoruz” diye izah etti.

Eğitim, teknik araçların fabrikaya kurulması için gerekiyor. Gereklilikleri yerine getirmek işe başvuran adayların lise eğitimli olup, çok zengin bir bilgi birikime ve güçlü bir mantıksal düşünme yeteneğine sahip olmalıdırlar.

Bilgisayar mühendislerin aynı sıra üretimde çalışacak lise mezunu teknik becerilere sahip nitelikli elemanlar da aranıyor. Titizlik gerektiren pozisyonlar kadınlar için de uygundur.

Çeşitli ürünler için üretim hatları oluşturulacak. Depolama ve lojistik faaliyetler için elektrik teknisyenler ve mekanik bakım uzmanları ve başka lojistik uzmanları aranacak. Onların da büyük rolü olacak, çünkü şirket Bulgaristan’da Lojistik Merkezi kurmayı planlıyor.
Nikolova,”Çin’de bulunan fabrikamızda üretilen mallar buraya getirilecek ve biz onları buradan Avrupa ülkelerindeki müşterilerimize dağıtacağız. Kalite Kontrol Daire Başkanlığında çalışacak lise mezunu uzmanlara da ihtiyacımız olacak” diye belirtti.

Şirkette çalışmak isteyenler, jobs.bg internet sitesi üzerinden, då¾³¾làvà.n³kîlîvà@bg.îdålîfàrbà elektronik posta adresi aracılığıyla veya 0882 550 164 hatlı telefondan şirketle irtibata geçebilirler.

Far üretimindeki hızlı gelişmelere ayak uydurmak için Türk şirketi, Sofya’da Ürün Geliştirme Merkezi de açacak. 2018 yılının sonuna kadar açık mimarlık ve tasarım stüdyolarında yetişmiş tasarım elemanları, makine mühendislerine de ihtiyaç duyulacak. 2022-2023 yıllarına kadar onarın sayısı 40’a çıkmalıdır. Bu merkez şirkete ait Almanya ve Türkiye’den sonra üçüncü Ürün Geliştirme Merkezi olacak.

Şirket, sadece personel değil, ulaşım, gıda, tıp ve başka hizmetler sunan firmalar da arıyor. Bu politikanın amacı, işçiye yönelik bir politika uygulanması ve maksimum uyumlu ve yaratıcı bir ortam yaratmaktır.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Ziyaretci sayısı: 14076


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Yıldız karakiraz 2018-09-14 22:33:18
Nereye başvurabilirsiniz.
Mustafa deniz 2018-09-16 20:38:59
Merhabalar endüstri meslek lisesi kalıp bölümü mezunu olup 18 yıldır enjeksiyon kalıpcısı olarak çalışıyorum kalip yapım bakım parlatma alistirma vs gibi işlerde kendime güveniyorum cift vatandasligim var önümde herhangi bir engelim yok ilgileniyorsanız iletişim bilgilerim 05362552063 nolu telefonumdan bana ulaşabilirsiniz.
. 2018-09-17 06:52:18
Arkadaşlar n'apıyorsunuz? Saksı kalmadı mı sizde. Burası haber sitesi, Müzekki bey ekibiyle haber değeri taşıyan şeyleri anadilimizde bize aktarmaya çalışan bir işadamı. Burası iş kurumu değil. Uluorta CV yazar gibi rezil oluyorsunuz. Daha nereye başvurmasını bile bilmeyip HABERİ DAHİ OKUMAYAN elemana kimsenin ihtiyacı yok.
Alın bakalım armut pişler sizin içün alıntı:
Şirkette çalışmak isteyenler, jobs.bg internet sitesi üzerinden veya 0882 550 164 hatlı telefondan şirketle irtibata geçebilirler
Emeklilikte Yaşa Takılan 2018-09-18 20:10:34
Yazıda "adaylar güçlü bir mantıksal düşünme yeteneğine sahip olmalıdırlar" yazıyor, başvuru şekli haberde ayan beyan yazmasına rağmen millet hala nereye başvuracağız diye sorup buraya CV koyuyor. Daha şimdiden elendiniz! :D
Karanfil 2018-09-26 00:17:37
Güçlü mantıksal ne oluyor .adamların kriterleri aşalayıcı buldum
İsmail bayram 2018-12-09 15:37:45
Cam fabrikasında çalışmaktayım şuan 7 yıldır cam fabrikasındayım
05419283638
Ali Fuat Görmüş 2018-12-09 20:35:20
Merhabalar lise mezunuyum 20 yıldır enjeksiyon makinası kalip montaj baskı alma proses ayarı yapma ustası olarak çalışıyor gıda inşaat ve otomotiv firmalarında bu zamana kadar çalıştım aralıklarla vardiya amirliği ve kalite kontrol cu olarak çalıştım ihtiyaç duyulduğu zamanlarda.Yoneticilik sertifikam vardır özel eğitimini aldım artık olursa yurt dışında çalışmak istiyorum.Her hanki bir engelim yoktur yurt dışında çalışmak için teşekkürler

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS