Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yaya Köprüsünün Tamiratı Başladı

Yaya Köprüsünün Tamiratı Başladı

18 Eylül 2018

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis düzenlenen basın toplantısında, Vızrojdentsi semti ile Arpezos Kuzey parkını bağlayan yaya köprüsü tamiratının başladığını bildirdi.

Köprüye şu anda LED aydınlatma armatürleri yerleştiriliyor. Köprü korkuluklarına direkler monte ediliyor. Sonrasında ise güç kabloları monte edilecek. Çarşamba günü, tesisin derzleri tamamen onarılacak, ekleme bölgelerinde döşeme yenilenecek. Sonrasında ise köşebentler tamir edilecek, korkuluklar ve aydınlatma direkleri boyanacak.

Belediye Başkanı Hasan Azis ve Belediye Başkanı Yardımcısı Katya Mitovska bugün köprünün denetimini gerçekleştirdiler. Yaya köprüsünün tamiratı bir hafta içinde tamamlanması öngörülüyor. Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan tamirat çalışmalarına rağmen, köprü yayalara kapatılmayacak.

Tamirat belediye bütçesinden sağlanan fonlarla yapılan bir onarımdır. Genel bir onarımı için ise 1 milyon levden fazla bir fona ihtiyaç var. Kırcaali İmar Planına göre, şu andaki yaya köprüsünün hemen yanında yeni bir yaya köprüsü inşa edilmesi öngörülüyor.

Kaynak: Kırcaali Belediyesi


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS