Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Vatandaşlar, AB’nin sosyal ve sağlık politikasına daha çok müdahale etmesini istiyor

Vatandaşlar, AB’nin sosyal ve sağlık politikasına daha çok müdahale etmesini istiyor

24 Eylül 2018

Barometre Sosyolojik Araştırma Ajansı tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 64'ü, Avrupa Birliği'nin (AB) üye devletlerin sosyal güvenlik ve sağlık sigortası alanında daha aktif müdahalede bulunmasını istiyor.

AB Parlamentosu’nun isteği üzerine yapılan sosyolojik araştırma, AB vatandaşlarının ne derecede Birliğin 15 önemli alanda daha aktif bir şekilde ilgilenmesini istediklerini tespit etmeyi amaçlıyor. Tüm AB ülkelerini kapsayan ankete 15 yaş üstü 27 601 kişi katıldı.

Araştırma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, ”Bulgarlar özellikle sağlık ve sosyal politika alanında AB’nin hareketlerini eleştiriyor. Yüzde 64’ü bu alanda tedbirlerin yetersiz olduğunu ve sadece yüzde 25'i yeterli olduğunu düşünüyor” denildi.

Sağlık alanında en fazla ödemenin yapıldığı diğer AB ülkesi olan Güney Kıbrıs’ta AB’nin müdahale etmesini isteyen kesimin oranının yüzde 90’ından fazla olarak en yüksek olduğu dikkat çekiyor.

Genel olarak bu sektörlerde AB’nin daha fazla müdahale etmesinden yana olanlar Doğu ve Güney Avrupa ülkeleri sakinlerinin büyük bir kısmıdır. AB’de ortalama olarak Brüksel'den daha fazla kontrol isteyenler çoğunluktadır.

Ankete katılan Bulgaristan vatandaşlarının yaklaşık yüzde 60'ı tarafından yetersiz görüldüğü diğer alanlar göç, terörle ve işsizlikle mücadeledir. Diğer AB ülkelerinin çoğu sakinleri de aynı görüştedir.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS