Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mineralni Bani’den gençler, kültür turizmi yönetimi alanında yüksek lisans programına büyük ilgi

Mineralni Bani’den gençler, kültür turizmi yönetimi alanında yüksek lisans programına büyük ilgi

24 Eylül 2018

Ulusal kaplıca merkezi olan Mineralni Bani’den (Meriçler) gençler, Varna Serbest Üniversitesi’nin sunduğu Kültür Turizmi Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı’na büyük ilgi gösterdiler.

Yöneticilerinden biri olan Doç. Dr. İvan Kalaglarski tarafından programın tanıtımı yapıldı. Yapılan toplantıda öğrenciler, lisans mezunları, Mineralni Bani Belediyesi’nin temsilcileri, Mineralni Bani’nin sakinleri ve misafirleri hazır bulundu.

Doç. Dr. İvan Kalaglarski,”Geçtiğimiz 2017 yılında 640 milyondan fazla insan turist olarak seyahat etti. Onların ana tercihi, dünyadaki ve özellikle Avrupa'daki kültürel cazibe merkezleridir. Ancak bize yakın olan Hırvatistan’a Güney Kore'den gelen turistler 360 000 iken Bulgaristan’a gelen onların yurttaşları ise 10 000 kişiden azdır. Her iki ülkedeki doğal ve tarihi yerlerin neredeyse aynı olduğu göz önüne alındığında sayıdaki bu fark görünüşe göre daha iyi iletişim yönetiminden kaynaklanıyor” diye vurguladı.

Kültür Turizmi Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı kapsamında eğitim, 12 ay içinde üç dönem olacaktır. Üniversitelilerin AB programlarına katılma ve burslara başvuruda bulunma imkanı olacak. Bu bölümden mezun olanlar, “kültür turizmi yönetimi alanında master” unvanına sahip olup yüksek lisans derecesine sahip olacaklar.

Kültür Turizmi Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı’nı yöneten akademik kadro arasında Prof. Dr. Nikolay Ovçarov ve Doç. Dr. İvan Kalaglarski bulunuyor. Bu bölümde öğretim görevlileri arasında Doç. Dr. Rumen Draganov, Prof. Dr. Milko Petrov, Prof. Dr. Zdravko Raykov, Prof. Dr. Hristo Kaftanciev ve pratik alanda başka adını duyurmuş hocalar ve uzmanlar bulunuyor.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS