Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Filibe 74. Uluslararası Teknik Fuarı Başladı

Filibe 74. Uluslararası Teknik Fuarı Başladı

24 Eylül 2018

Filibe 74. Uluslararası Teknik Fuarı’nın açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev, “Devlet ve işletmelerin, ürünün katma değerinin artması ve ekonomimizin düşük işçilik maliyetleri temeline dayanması için yüksek teknoloji ve robotik teknolojilere yatırım yapmaları gerekmektedir” diye kaydetti.

Donçev, son on yılda işletmelerin uzun bir yol kat ettiğini ve Avrupa pazarında başarılı bir şekilde rekabet edebilmek için daha fazla üretime ve daha fazla ihracata yöneldiğini vurguladı. Başbakan Yardımcısı’nın ifadesine göre devlet, girişimcilere yönelik koşulları ve prosedürleri kolaylaştırmaya ve iyi yönetime ve kaliteli eğitime yatırım yapmaya odaklanmalıdır.

Bu yılki Uluslararası Teknik Fuarı’na Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da 35 ülkeden 550'den fazla şirket katılıyor. En çok temsil edilen ülkeler Almanya, İtalya, Hindistan, Romanya ve Türkiye'dir. Büyük bir sergi ile Hindistan'a özel bir vurgu yapılmaktadır. Sergi kapsamında dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerden birine sahip olan Hindistan’dan 40'tan fazla şirketin tanıtımı yapılacak ve Hindistan ile Bulgaristan arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri aktif hale getirmeye yönelik bir forum gerçekleştirilecek.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS