Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Dr. Evgin ve Erol Ahmet kardeşler, Kırcaali’de Dentakrone Diş Kliniği açtı

Dr. Evgin ve Erol Ahmet kardeşler, Kırcaali’de Dentakrone Diş Kliniği açtı

02 Ekim 2018

Kırcaali’de dün Almanya’da üretilen ekipmanlar ve İsviçre deneyimini kullanan modern bir diş kliniği olan Dentakrone Diş Kliniği’nin resmi açılışı yapıldı. En yeni nesil ekipman ve aletler ile donatılmış olan klinik implant yerleştirmede uzmandır. Bu klinik sayesinde Kırcaali sakinlerinin, diş implantı yaptırmak için Haskovo (Hasköy) ya da Filibe kentine gitmelerine gerek kalamayacak. Bu klinik, ülkede ilk defa diş implantı için 10 yıllık garanti, köprü ve kuron kaplamalar için ise beş yıllık garanti sunuyor.

Diş kliniğinin sahipleri Dr. Evgin ve Erol Ahmet kardeşlerdir. Onlar, Varna'da uluslararası üne sahip bir İsviçre kliniğinde implantoloji dalında uzmanlık eğitimi gördüler ve çoğunlukla yabancı vatandaşların dişlerini tedavi ettiler.

Dr. Evgin Ahmet, Varna'daki Tıp Üniversitesi’nden mezun oldu. Kardeşi Dr. Erol Ahmet, ilk önce Filibe’de diş teknisyenliği okudu. Sonra Sofya’daki Tıp Akademisi’nde okudu. Diş teknisyenliği alanında edindiği deneyimi, modelleme çalışmalarında ona çok yardımcı oluyor. Daha önce Sofya'da bir klinikte çalıştı.

İki kardeş Varna'daki İsviçre kliniğinde iş deneyimi kazandı. Buradaki ekiplerinde Kırcaali’ye cezbettikleri bir diş hekimi asistanı da bulunuyor. Diş doktorları, bu bayan asistanın kendi alanında uzman olduğunu ve onlara asistanlık yapmaktan başka hastaların rahatı için de çaba gösterdiğini söylediler.

Dr. Evgin Ahmet, açılış töreninde yaptığı konuşmada kardeşiyle diş hekimi olup insanlara hizmet etme yönündeki çocukluk hayalini gerçekleştirdiklerini vurguladı. Dr. Ahmet,” Küçük yaştan beri kimya ve biyoloji derslerinde başarılıydık. Kesinlikte tıp okumaya ve kendi kliniğimizi açmaya karar verdik. Bu yüzden Kırcaalimize döndük” diye anlattı. Diş doktoru, kliniğin açılışından sonra bütün müşterilerini memnun etmeye yönelik yeni bir hedefleri ve hayali olduğunu vurguladı.

Dr. Evgin Ahmet,” İmplantoloji alanında uzmanlaştık, çünkü çok umut vericidir. Diş kemiği ameliyatlarında çok tecrübemiz var. Diş kemiği erimesi olduğunda eşzamanlı veya sıralı olarak diş kemiklerini güçlendiriyoruz ve diş implantı yapıyoruz. Bu, özel duruma göre değişir. Amaç, sabit unsur yerleştirmek için bize başvuran müşterilerin dişlerini tamamen iyileştirmektir. Bu, her bir vakanın başarılı ve uzun süreli implantasyonu ile sonuçlanmasını mümkün kılar” dedi. Bozukluklara bağlı olarak klinikte çeşitli yapı tipleri yapılmaktadır. Dr. Evgin Ahmet, şöyle bir örnek verdi: “Eğer müşterinin beş dişi kaldıysa ve o sağlam ve fonksiyonel yapılar istiyorsa, dişler törpülenir ve üzerine özel konstrüksiyonların takıldığı özel kronlar yerleştirilir. Tabi ki, hastanın bütçesini dikkate alıyoruz”.
Dr. Erol Ahmet,”Kliniğimize Almanca'da diş kronu anlamına gelen “Dentakrone” ismini verdik. İsim bizim uzmanlık alanımızı gösteriyor. Varna'da operatör başına 30 implantaya ulaştığımız oldu” diye vurguladı.

Diş doktoru, çalışmalarının takdir edildiğini açıkladı. Kardeş doktorların, henüz üniversitede okurken başkent Sofya’da “Yılın Tebessümü” başlığı altında düzenlenen genç diş doktorlarına yönelik en prestijli yarışmada birinciliği elde ettikleri anlaşıldı. Dr. Erol Ahmet,”Sofia Dental Meeting yarışmasına katıldım ve başarılı bir performans sergiledim” diye ifade etti. Diş doktoru, “Nov Jivot gazetesinde haber çıktı. O zaman ben ve ailem çok duygulanmıştık” diye anlattı.

Klinik, Vızrojdentsi semtine uzanan yeni köprünün yanındaki birinci kooperatif binada bulunuyor. Bu bina Stefan Stambolov sokağındadır.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS