Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat Bursa’dan gelen heyeti ağırladı

Resmi Murat Bursa’dan gelen heyeti ağırladı

09 Ekim 2018

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Bursa’dan gelen heyeti makamında ağırladı. Heyette sivil toplum kuruşları ve medya temsilcilerinin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı ilçe belediyelerin temsilcileri yer alıyor. Görüşmede Ardino Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Hocov da hazır bulundular.

Resmi Murat, konuklara Ardino’nun tarihi, doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi yerleri hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı, insanseverlik örneği olan dünyaca ünlü yazar Sabahattin Ali’nin Ardino’da dünyaya geldiğini söylemeyi unutmadı.

Bursa heyetinin ziyareti, Balkanlar’dan en çok sayıda göçmenin ikamet ettiği Bursa’daki çeşitli örgütler tarafından yapılan Balkanlar’ın ve bu bağlamda Rodoplar’ın araştırılması ve incelenmesiyle ilgilidir. Rodop Dağları’nda en güzel yerler arasında yer alan Şeytan Köprüsü ve Kartal Kayaları Trak Tapınağı’nı ilk defa ziyaret edip gezen heyet, ardından Ardino Belediye Müzesi ve baruthane binasını da gezdi.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS