Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7275 Lv.
GBP GBP 2.2004 Lv.
TRL TRL 0.3235 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2018
HABERLER » Bulgaristan
Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile bir araya geldi

Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile bir araya geldi

10 Ekim 2018

Bulgaristan Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım ile görüştü. Karayançeva ile Yıldırım, Türkiye'nin Antalya şehrinde düzenlenen 3. Avrasya Meclis Başkanları Toplantısı kapsamında bir araya geldiler.

Görüşme sırasında Bulgaristan Meclis Başkanı, göçmenler konusunda Türkiye-AB anlaşmasının titiz bir şekilde uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karayançeva, Bulgaristan'ın gelecekte de her iki tarafın anlaşmayı uygulanmaya devam etmesi konusunda ısrar edeceğini vurguladı. Bulgaristan ve Türkiye'nin göçmen akışını durdurma çabalarına dikkat çekerek, bu sayede göçmenlerin baskısının artık sıfır bir düzeyde olduğunu vurgulayan Ulusal Meclisi Başkanı, şu ifadeleri kullandı: “Bulgaristan ve Türkiye, AB'nin dış sınırını korumak için ortak bir taahhüdünü paylaşıyor ve tam da Avrupa vatandaşlarının güvenliğine ve huzuruna katkı sunmamızla diğerlerine örnek olabiliriz”.

Karayançeva ve mevkidaşı Yıldırım, iki ülkenin parlamentoları arasındaki işbirliğini takdir ederek gelecekte bu iyi ilişkileri sürdürme konusundaki istekliliğini ilan ettiler. İkili, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ikili işbirliğini de ele alarak, iki ülkenin parlamentoları arasındaki iyi diyalogun farklı sektörlerdeki ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesinin ön şartı olabileceği yönünde ortak görüş belirtti.

Karayançeva,” İstanbul Balat'taki “Demir Kilise” olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin restorasyonuna ciddi katkı sağladığı için Türkiye’ye teşekkür etti. Meclis Başkanı,” Kısa bir süre önce kuruluşunun 120.yıldönümü kutlanan bu kültürel anıt, milli gururumuzu temsil eder ve güzelliğiyle Haliç'in her turistini sevindirir” diye ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1756


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Feys 2018-10-10 14:00:33
Fes adi bismillah.
Çiçekler açmış boğazda. İzler gülmüş.
(Çakmak araya girme, Cimkiri saldılar a,
Ancin bu resmin altında Fes'ten önce Feys görürsen
hemen silebilirsin, tockada radyodan duyorsun vaziyeti)
E ne demiştik
Bizim ciceyimiz İstanbul'da achar
bizim üzümüz güneye boğazlara bakınca güler
zaman geçer akar gider
tarih tekrar tekrar tekerrür eder.
Çamdereli 2018-10-12 09:51:45
Tarih, Balkanlara tekrar 3 hilalin gölgesini nasip edecek. Özlem ve bekleyiş sone erecek. Adalet ve huzur geri gelecek.
Osman 1982 2018-10-16 09:47:41
Davet edilmese bi yere gidilmez gidilir ancak zorbalık zoruyla.
Üç hilal Balkanlar’a bu halde zor gider.
BG Müslümanları “temsil” ettiğini zannettiğimiz hakı DpS yönetimi T.C. devletinden BG siyasetini temsil ederek UZAK duruyor.
TİKA sadece BG giremiyor nedeni de davet edilemeyişi.
Belediye encümen kararıyla davet edilebilir öyle ne belediye başkanı çar ne de Meclis üyeleri.
Yok devlet müsade etmezmiş YÖK Türklerin Meclis’te gücü yokmuş falan fıstık bu ancak FESKALAR yazıp söyleyebilirler.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-10-16 11:26:07
Üç hilal balkanlara tekrar gidecekmiş de... Buna inanan aldırıklar var. Osman zagazugası da TİKA Bulgaristan'a gelmeyişini davet edilmemesine bağlıyor. Bu kadar aptallık doğuştan gelir ancak. Borca battı, para bitti ondan TİKA hiç bir yere gidemiyor desen adam bön bön batar. Çünkü onun aptal hayalinde bir TİKA var, para kaynakları sonsuz, harca harca bitmez. 430 TIR dolusu dolar borç aldılar, 70 TIR dolusu da Atatürk Türkiye'sinin kazandığını sattılar etti 500 TIR dolusu doları 16 senede har vurup harman savurdular. Şimdi para kalmadı, nema mangır, finito, mafiş. Osman bunları bilmez, o ...
Şaban Ömer 2018-10-16 14:54:07
Sika diye bir şey var, betona kattığında beton sert ve su geçirmez oluyor. Tika artık pörsümüş, dibi suyunu çekmiş bir şeydir, daha iyisi mi, sika alın, etkisi kesindir. Ey gidi Osman ey, sana tika değil sika gerek. İhvanı müslümin hayranlarını bilir misin Osman? Hani rabiya mabiya ve dört parmak, selefilikle İhvani müslimin kökten dincilerin iki kanadı bir birleriyle gırtlak gırtlağa çatışıyor. Bunlar birbirleriyle uzlaşma halindeyken şimdi al takke ver külah çatışıyorlar. Daha önceleri Suudilerin rabıta örgütü vardı , ihvancıları kullanarak ta Balkanlara para akıtıyorlardı, ama şimdi para kesild Para gog, tikada da yok.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS