Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Mayıs 2020
HABERLER » Bulgaristan
Yolsuzlukla mücadele eğitimi konusunda konferans yapıldı

Yolsuzlukla mücadele eğitimi konusunda konferans yapıldı

10 Ekim 2018

Yolsuzlukla Mücadele ve Yasa Dışı Yollardan Edinilen Varlıklarının Müsadere Edilmesi Komisyonu (KPKONPİ) ve Conrad Adenauer Vakfı, ”Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi - Yolsuzluğun Önlenmesine Yönelik Etkin Bir Araç” konulu konferans düzenledi. Konferansta konuklar arasında KPKONPI Başkanı Plamen Georgiev, Conrad Adenauer Vakfı Başkanı Torsten Geisler, Eğitim ve Bilim Bakanı Krasimir Vılçev, Meclisteki yolsuzlukla mücadele, çıkar çatışması ve etik komisyonu başkanları yer aldılar.

Georgiev, ”Toplumumuz, o kadar da korkutucu olmayan bir şey olarak görülmeye başlandığı için yolsuzluk konusunda daha eleştirmez hale geldi. Uygulayan insanlar olmadıkça hiçbir model sonuç vermez. Zihniyetimizi değiştirip biri yakalanırsa onun yerine başka birinin ortaya çıkacağını düşünmememiz gerekir. Yolsuzluğa karşı toplumsal tahammülsüzlük yoktur ve iktidarda olmanın faydalar sağladığı varsayılmaktadır. 10 veya 20 yıl sonra tüm toplum tarafından görülecek yolsuzlukla mücadele eğitiminden çok ciddi sonuçlar doğacak” diye kaydetti.

Georgiev’in ifadelerine göre yavaş uygulanan önlemler daha sonra en kalıcı sonucu verir. Georgiev, yolsuzlukla mücadele eğitiminin, çocukların iyi ve kötüye dair bir anlayış oluşturdukları daha anaokulundaki hazırlık grubunda başlaması gerektiğini kaydetti. Ardından yolsuzlukla mücadele eğitiminin okullarda ve üniversitelerde devam etmesi gerektiğini belirtti.

Konferansta hazır bulunan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Vanya Koleva, ”Maalesef, sporda da yolsuzluk ve manipülasyon var. Bulgaristan’ın Avrupa Birliği (AB) Konseyi Dönem Başkanlığı sırasında spor karşılaşmalarının önceden ayarlanması ve spordaki yolsuzluğa karşı mücadele konusunu AB’nin gündemine taşımasından dolayı gurur duymaktayız” dedi.

Konferansta yolsuzlukla mücadele eğitiminin eğitim ve öğretim sürecine dahil edilmesi için fırsatlar tartışıldı. Tartışmada devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları, yükseköğretim kurumları ve medya temsilcileri yer aldı.

Vanya Koleva, KPKONPİ’ye Gençlik ve Spor Bakanlığı ile iyi bir işbirliği için teşekkür ederek, yakında bundan somut sonuçlar alınması beklendiğini belirtti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 29 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:79 389
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 725
-Toplam Vaka Sayısı:2485
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:8
-Toplam Vefat Sayısı:136
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:1015
-Son 24 Saat İyileşenler:51All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS