Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7182 Lv.
GBP GBP 2.2751 Lv.
TRL TRL 0.3194 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Nisan 2019
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediyesi ile Kırcaali Rotary Kulübü’nün ortak çalışmaları devam ediyor

Kırcaali Belediyesi ile Kırcaali Rotary Kulübü’nün ortak çalışmaları devam ediyor

11 Ekim 2018

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, dün Rotary Bulgaristan 2482 Bölge Guvernörü Veselin Dimitrov ile makamında görüştü. Görüşme sırasında Dimitrov, ”Kırcaali Rotary Kulübü, yerel yönetim makamlarıyla çalışmalar yürütüyor. Kırcaali Belediyesi, kulübün aktif bir ortağıdır.

Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Valentin Gogev, son yıllarda Belediye ile ortak gerçekleştirilen aktiviteleri gözden geçirdiler. Görüşmede eski Kırcaali Rotary Kulübü Başkan Yardımcısı Panayot Panayotov, eski Rotary Kulübü başkanları Cevdet Adem, Sebahattin Gökçe ve kulübün üyesi Sibel Kaşif hazır bulundular.

Ortaklığın 14 yıla kadar uzandığı belirtildi. Belediye Başkanı Hasan Azis, bir Rotary Kulübü Başkanı’nı Rotary hareketinin ortaya çıktığı Uluslararası Rotary’nin merkez binasının bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin lllinois Eyaleti, Chicago şehrine götüren ülkedeki ilk Belediye Başkanı’dır. Hasan Azis, her zaman önemli konularda Rotaryenler ile danıştığına dikkat çekti. Müh. Azis, şehrin merkezi kısmının bayındırılmasına ilişkin projelerin inkar edilemez bir şekilde toplumda itibar sahibi ve mesleki bilgi sahibi olan Kırcaali Rotary Kulübü üyeleriyle eşgüdümlü olarak yürütüldüğünü belirtti. Belediye Başkanı, ”Kulüp üyeleriyle görüşmelerimizi Kırcaaliler için yapıyoruz. Gençleri bizim gibi Rotaryenler de düşünüyor. Şimdiye kadar 24 Mayıs Slav Alfabesi ve Bulgar Kültürü Günü vesilesiyle üstün başarı gösteren lise mezununa 29 burs verdik. 24 Mayıs’ta Rotaryenler de burs veriyor. Biz üreme sorunları yaşayan kadınları destekliyoruz, Rotary ise anne adaylarına yönelik eğitim gerçekleştiriyor. Uluslararası Rotary’nin mesajlarından biri olan hep birlikte fark yaratıyoruz” diye vurguladı. Cevdet Adem, Belediyenin dezavantajlı çocuklar için dört ev yaptığını, Rotary’nin ise onların bazılarının donanımı konusunda destek verdiğini belirtti. Okullarda içme suyu arıtma tesislerinin inşaatı ve Kırcaali Birleşik Çocuk Kompleksi (ODK) binasındaki büyük salonun onarımının ortaklaşa yapıldığı kaydedildi.

Rotary Bulgaristan 2482 Bölge Guvernörü Veselin Dimitrov, dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olan Uluslararası Rotary’nin başlıca önceliklerinin, çatışma önleme ve barışı koruma, çocuk sağlığı, anneliğe destek, okuryazarlık ve eğitim, atık su arıtma ve temiz su, ekonomi ve sosyal gelişim konularında çalışma olduğunu belirtti. ”Finansal kaynaklara sahibiz ve Rotary Vakfı aracılığıyla ortak aktivitelere katılabiliriz” diyen Dimitrov, genç insanları Kırcaali Rotary Kulübü'nü Interact ve Rotaract kulüplerine çektiği için övdü.

Dimitrov, ”Uluslararası Rotary'nin bu yılki sloganı "İlham verici olun". Şehriniz inisiyatifler için çekici bir merkezdir” dedi.

Görüşmede gelecekte yapılacak ortak girişimler ele alındı. Rotary Bulgaristan 2482 Bölge Guvernörü, trafik güvenliğine yönelik çocuk oyun alanı inşaatı için Belediye Başkanı’ndan bir arsa sağlanmasını ve birlikte yürüttükleri okullarda su arıtma tesislerinin inşaatına yönelik projenin devam etmesini istedi. Belediye Başkanı, hava kirliliğinin önlenmesi için önlem alınmasına ve Prostor Parkı’nda Sağlık Hıyabanının yeniden inşasına yönelik çalışılmasını önerdi.

Görüşmenin sonunda Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Veselin Dimitrov’a Kırcaali Hıristiyanlar Cemaati Başkanı Peder Petır Garena’nın dini şarkılar içeren albümünü hediye etti. Müh. Azis, bu şarkıların barış, anlaşma ve birlik mesajları içerdiğini belirtti. Dimitrov, Belediye Başkanı’na Rotary Bulgaristan 2482 Bölge bayrağı takdim etti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1119


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR



 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET



Anket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR



All Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS