Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7182 Lv.
GBP GBP 2.2751 Lv.
TRL TRL 0.3194 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Nisan 2019
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan Borisov, yeni İstanbul Havalimanı’nın açılışına katıldı

Başbakan Borisov, yeni İstanbul Havalimanı’nın açılışına katıldı

30 Ekim 2018

Başbakan Boyko Borisov, dün İstanbul Havalimanı’nın resmi açılış törenine katıldı.

Törenden önce kendisini karşılayan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde, ”Komşu, dost ve müttefik Türkiye'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleşen yeni İstanbul havalimanının açılışına katılmaktan onur ve mutluluk duyuyorum" diye ifade etti.

Başbakan Borisov, ”Yeni İstanbul havalimanının, ulaşım altyapısının geliştirilmesine, insanlarla olan ilişkilere, ticaret ve ekonomik ilişkilerin gelişimine büyük bir katkı sağladığına inanıyorum. Bulgaristan'ın AB Konseyi Başkanlığı sırasındaki Bulgaristan’ın dış politikasının öncelikleri arasında yer alan AB ile bölgenin altyapı bağlantısının gerçekleştirilmesinde önemli bir adımdır” diye vurguladı.

Bulgaristan Başbakanı, Türkiye'nin Bulgaristan'ın yakın komşusu olmasından başka göç, terörle mücadele, enerji, tarım ve hayvancılık, ticaret gibi alanlarda önemli bir ortak olmaya devam ettiğine kanaat getirdi.

Başbakan Borisov, ”Yeni havalimanının hizmete açılmasının hem geçmiş ortak başarılarımızı hem de gelecekteki işbirliğimizi, karşılıklı güven, hoşgörü ve barışı simgelediğine inanıyorum” diye belirtti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Ziyaretci sayısı: 1154


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Feys 2018-10-30 16:04:13
Eşi benzeri olmayan.
Kulenin neden lale şekli bilen var mı?
AKM 2018-10-31 07:30:17
ben daha çok yılan şekli olarak görüyom
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-10-31 14:22:55
Evet, kobra yılanı. Tasarlayan mimar Güney Afrikalıymış, ondan öyle bir şey istemiş olmalılar. Millet öyle sokulsun ki kımıldayamasın, öylece paralize olsun. En büyüğü değil, Çin iki katını yapıyormuş, Suudlar da daha büyüğünü yapıyorlarmış. Bol keseden palavra atılıyor o başka. Zemin sakat diyorlar, kuş yollarında yapılmış, şehre ulaşım arap saçı, maliyet astronomik; millete nasıl bir fatura çıkacak ömrümüz olursa göreceğiz.
. 2018-10-31 15:23:09
Lyaleye benziyor, İstanbul'un sembolü.
Cemkiride götürmüş BB törene, belli ki içeri almamislar, BB girişe bağlamış onu.
Noktadan Nükte 2018-10-31 19:04:57
Feys zımbırtısı kendi isminle yaz.

Lâleye falan benzemiyor, bildiğin şaha kalkmış kobra yılanı. Çemkirin israfalanı açılışına gideceği falan yok, Boykoteyple de işi olmaz. Boyko Mestanı cebinde götürüvermiş, ama söylenene göre artık Angaranın parası yokmuş siyaseten ölüleri diriltmeye.

. Noktadan nükte
.? 2018-10-31 19:43:27
Sen kobra diyorsan o senin bakış açın. İnsanın dış dünyası iç dünyasının aynası.
Beli ki feys alamamissin bunca zaman.
Herşey bir noktadan başlamıştır aslında ta ki bu güne gelene kadar. Ama Baskanimizda güzel nokta koymuş. Cekemeyenler çatlasın.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-10-31 21:06:33
Benim bakış açım değil, basında bu tartışıldı; ciddi insanlar bunun kobra yılanı olduğunu söylüyor. Milletin parasını carcur etmek iyi şey değildir. Har vurup harman savuranları pohpohlamak ayıptır, insan kendinden utanmalı. Mega proje zart zurt, milletin açlıktan nefesi kokuyor, çare üreteceğine her tarafa beton döküyor. Alamanyadan satın aldığı beton pompalarıyla kobra yılanı gibi her yere beton döküyor, sen sanırsın beton pompalarını o icat etti. Değil mi? Ama yalama olmak da kötü bir şeydir haaa!
Noktadan Nükte 2018-11-01 08:10:17
Zırvantılar dünyasında yaşayan dinci cuhelasına hakikat konusunda doğrusunu gösterseniz bile masallara dalıp inat etmeye devam ederler. Konuştuğu kelimelerin anlamlarını dahi bilmez, çünkü beyninde paralel yalan dolan kavram örgüsü vardır.
face (IPA /feɪs/, feys diye okunur) ingilizcede yüz, çehre manasında kullanılır. feyz, feyiz ise arapçada aydınlanma, bilgi almak, kazanç elde etmek manasında kullanılır. Cemaatlerde ise kalplerden kalplere yol aldığına inanılan hayali aydınlanma aracıdır. İnanış olarak Hint dinlerinden devşirilmiştir (Bkz: rabıta ve meditasyon)
Noktadan Nükte 2018-11-01 08:22:26
Batılılar niye çekemesin mega projeyi? Alıncak uçaklar, havalimanı malzemeleri ve ihtiyaçları, inşaatta kullanılan maddelerin bir kısmı, yabancı finans merkezlerine borçlanmalar hep onların işine yarayan şeylerdir. Çevre kirliliği, deprem bölgesinde yer alması gibi özellikleri de göz önünde bulundurunca aslında onca yatırım risk analizi olmadan yapıldığı ortaya çıkıyor.
Noktayı koymuş ama Merkel'e mi koymuş? Macron'a mı koymuş?
elvan dalton 2018-11-01 09:34:39
Bir de Ankaralı kobra var: balkon balkon geziyom, kobrayı doladım boynuma/açın kızlar arayı, kobrayı salıyom falan filan. Ya, bir de bu var! Vallayı tallayı bak!
.? 2018-11-01 10:07:22
Bu forumda köpeklerden ziyade ,ilanlar,jianlar, akrepler, kaplanlar geziyor
.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-01 12:17:05
İlanlar olmaz, jilanlar da olmaz, yılan o yılan yılan. Yılan ve akrep sokar, ama kaplan sokmaz, avını ham! eder. Kaplan muhteşem bir hayvandır, ben kaplanlara hayranım. O kadar ki, Bursa hayvanat bahçesine Sibirya kaplanı getirildiğini duyduğumda sırf görmek için Bursa'ya gittim. Yılana Jilan diyen arkadaşın beyni yukarıda arkadaşın yaptığı beyin tarifine çok uyuyor: yalan dolan kavram örgüsü ve bence sanmalardan oluşan dünyaya bakışı. O bakış kesinlikle bön bir bakıştır, öküzün trene bakması gibi bakıştır.
.? 2018-11-01 13:44:08
Bizim köpek zinciri koparmış. Ama akıllı Cemkir, harfler yanlış olsa bile
leb. deyince yılandan anlamış.
İnşaallah hayvanat bahçesinde unutulmamış tır . E bağlı olmadığı mutece
evi bulur ama o başka.
Cemkir denilen köpek.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-01 14:09:44
Leb demeden leblebiyi anlamamın sebebi macır olmamdan; Türkiye'de Kırcıalisi Deliormanlısı hep beraber yaşamıyor muyuz, evlilik yoluyla birbirimize karışmadık mı? Birbirimizin şivesine , adetlerine aşinayız da ondan biliyorum. "İki tombul ekmek arasına küüğte kıstırıyellea hani" dediğinde Hismen aganın hamburger istediğini bizim mahallede herkes anlar.
.? 2018-11-01 15:12:32
Aferin
Lasiden daha zekiymis. Anlamadım bir şey var cinsi kangal mıdır, çakal mıdır.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-01 16:16:28
Geri zekalı olduğunu çoktan kanıtladın, kangal çakal diye devam et bakalım. Açılışa aptal gözlerle hayran hayran bakan birine "Aaa, o da kobraymış, zemin etüdü yapılmamış, gereksiz harcama" dersen sana hain, iş bozan, çekemeyen biri gözüyle bakacağı açıktır; ben aptal gözlerle hayran hayran baktım demeyeceğine göre itiraz edenleri suçlayarak kendini haklı çıkarmaya çalışacaktır. Böylesi adamlar hep böyle davranırlar, istisnası yoktur.
.? 2018-11-01 16:27:53
Bizim ite soralım o vakit
Zemin etüdü nedir. Bak dersini iyi öğren.
Adı ittim.
.? 2018-11-01 16:42:44
Vipros kim küveti.
Kakvo vklyucvat predvaritelnite geolojki proucvaniya .
Koi gi iziskva.
Zasto se pravyat
Pri koi slicayi sled doklada na GP ne se pravi zastroyavane vurhu terena.
sled doklada kakvi meropriyatiya se pretpriyemat ot invedtitsitora za zazdravyavane na zemnata osnova.
Adı köpek bavla.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-01 19:11:07
Aptal gözlerle baktığında her şey harika görünür, arkadaki kuyruklu yalan hiç görünmez. Çin'deki bizimkinin iki katı ama üçte bir fiyatına. Niye? yer seçimini iyi yapmış, doldur baba hafriyat doldur yok. Yolcu garantisini verdin, Osmangazi ve Avrasya tünelinde olduğu gibi beklenen yolcunun üçte biri gelirse ne olacak? Zaten borç batağına batmışsın, parayı nereden bulacaksın? Halkın derisini soyacaksın. Bu arada zemin hart diye göçerse ne olacak? Ne gereği vardı, zaten bir hava alanımız vardı. Sırf Atatürk isminden gıcık oldum diye onca paracığı niye beton pompasına yatırdın, çok zengin ülke miyiz biz? Kangal çakal cevaplarından çok etkileniyorum ben, korktum doğrusu.
.? 2018-11-01 20:06:52
Zemin etüdü sonuçlarına göre sadece zemin kayması (svlacishte)
olan yerde hiç bir inşaat yapılmaz. Başka her türlü zemine ,tedbirlerini alındıktan sonra istenilen her şey yapılabilir.
İttim' hotel Flamingo duydun var mı.? O hotel kurulduğunda etrafı çöl Muş.
Şimdiyse etrafında koskoca Las Vegas şehri var.
Leb değince Las Vegas anlayamadin. Gelecek bizim. Sen sadece bize takıl
Katmir misali.
,...,..........feys......
Şaban Ömer 2018-11-01 20:11:11
Macır olup da dincilerin peşine takılan hayvandır. Atrap bedevisi de camlı gökdelen dikiyor, ama bu onu ileri bir toplum yapmıyor. En azından bedevi arap basıyor parayı yaptırıyor, bu taraftaki borç parayla kendine birbir gece masalı saray dikiyor. Herkes hayran kalacak zannediyor, kimse hayran kalmıyor alay konusu oluyor. Çemkirkanın yazdıkları çok mühim, özellikle "aptal gözlerle hayran hayran bakma" tabiri on ikiden vuran saç baş yolduracak cinsten. Aferin Çemkirka.
.? 2018-11-01 20:27:03
TRT 1 yarisma sorusu az önce Tv'de.
İlk Kuşatan İstanbul'u türk müslüman olmayan komutan. Cevap Han Krum.
Şaban, inek, soytarı beğenmiyorsun si....r git an....n a......a kadar yolun var.
Şaban Ömer 2018-11-01 22:38:28
Zemin etüdü yapılmamış, altı kömür madeni ve obruklarla doluymuş, çalışmalar başladığında bu ortaya çıkmış, onda forekazıklar çakılmış, maliyetler füze gibi artmış, ama yine de lambırt diye göçmeyeceğenin hiç bir garantisi yokmuş. Üstelik göçmen kuşların durak yeriymiş, kuş çarpması sonucu uçaklar düşebilirmiş. Kelli felli uzmanlar bunları söylüyor, ama aptal gözlerle bakıp sevindirik olan avanaklar bunları göremez. Orası doğru. TRT yıkama yağlama yeri olduğundan 15 senedir seyretmiyoruz. Seyredilmez, aptal mıyız ki?
.? 2018-11-02 06:15:28
Lan innek Şaban ,olan inek kazık cakildiysa zemin emniyet gerilimine göre miktarı çapı ve boyu hesaplanır birde büyük ihtimal kulenin temeline gerekmektedir. Buda etüd yapıldığını gösteriyor. Salak.
Uçan kuşlar , innek boğaza acil iniş yapılır ,filminide yapılır. Olursa olur gerzek. Dedik ya beyenmiyorsan s....r git ananın şeyine kadar yolun var.
Şaban Ömer 2018-11-02 07:07:00
Küfürbaz hayvan bir de dindarlık taslıyor, belli ki porno seyredip cuma namazına gidenlerden. Kavrayışı hayvan mertebesinde olduğundan kamu malı nedir haberi yok. Halkın parasıyla çala çala yapılan bir iş için beğenmiyorsan kullanma denmez, kendi paranla yaptırırsan denir. Porno filminden çıkıp cuma namazına giden sarsak bunları anlayamaz, mümkünü yoktur.
.? 2018-11-02 07:18:00
İnsan bazı ağzını bozuyor, nekadar da istemese, etrafımızda bazı innekler, akrepler, yılanlar ve hayvanlar oldukça. tövbe tövbe.
Hayırlı cumalar.
Veli Mutlu 2018-11-02 11:09:28
Bu porno seyredip cuma namazına gitmek lafı çok yerinde bir laf; reşit olmayan kızlarla evlenmek, yatılı okullarda çocuklara sarkmak hep o cenahtan çıkmıyor mu? Yalan atmaktan hiç çekinmezler; Atatürk'le ilgili her türlü yalanı uydurmadılar mı, oy çalma, yalan iftira hep onlardan çıkmıyor mu? Kobra yılanı gibi güvenilmez ve sinsidirler, hava alanına kobra yılanı simgesi dikmeleri tesadüf değildir. O kadar çok bor aldılar ki şimdi yediğin şekerleri ödesene bari zamanı geldi çattı. Bütün bunları yaptıktan sonra hayırlı cumalar nasıl olsun? Yalan dolandan, küfürden, iftiradan, küstahlıktan manda kafalılıktan hayır çıkmaz.
.? 2018-11-02 14:16:23
Birde manda eklendi. Burası hayvanat bahçesine döndü.
.? 2018-11-02 15:00:08
Veli Mutsuz
Mutlu olman için bon şanslar, amma iç dünyani degistitmelisin.
Lyaleyi andıran bir şey piton görürsen aynaya bakiver orada ne goreceksin.
Seyfettin Mumcu 2018-11-02 20:32:15
Birader sen de yapılan eleştirilere cevap veremiyorsun, sadece aynı hakaret sözlerini tekrarlıyorsun. Tartışma böyle olmaz. Adam Atatürk düşmanlarına niye destek veriyorsun diye soruyor, sen cevap vereceğine köpek, yılan çıyan diye yanıt veriyorsun. Böyle olmaz. Etüt yapılmamış diyorlar - yapılmadığıyla ilgili basında yazılar çıktı - sen yapıldı diyorsun başka bir şey demiyorsun. Tartışmayı kaybetmiş durumdasın, ya doğru dürüst yanıt ver yada hiç çıkma.
.? 2018-11-03 06:55:28
Tmm
1.Diyrlim ki kuruculuktan anlarım (kalıpçılık yapıyorum ara sıra) bir inşaat başlamadan zemine bakılır, ona göre temel seçilir bunlar bilimsel şeyler ,temel zemin den alındığı verilere göre (kafana göre değil) tasarlanır.
2.Aynen Atatürk'ün cumhuriyetimizin saglam attı temeleri gibi zemin de önemli ,zemin Osmanlıyı. Bir "zemin etüdü" yapılırsa, Osmanlı'nın tarihine bakılırsa herşey sapasağlam ortada.
3.Bu güzel temeller üzerine güzel şeyler inşa edilir, meselya lyale anımsatan inşası ve ya başkanlık sistemi.Bunu diktatörlük ve ya kobra olarak da görenler olabilir, psihatre gitsinler.
İç önemli değil BB belediye baskaniykanken Türk mutahitlerine küçümser usluble hitab ediyordu viaduklar yapilirken.
Şimdi boğazlara geliyor Başkanın iki dudağı arasına bakıyor mu ,bu bana yetiyor. Demek ki doğrular inşaa ediliyor.
Birde dinci-cinci(chp) kavramları bırakalım gerek yok
Son ağır sözler soylrdiysem cehaletimdrndir, hakkınızı helal edin.
K2 2018-11-03 10:43:44
Hakaret yok, tespit var, yorum uçurulmuş. Yukarıda ise cemaatçi .? (bildiğin feys cahili) sinkaflı tam iki tane yorumu var: " si....r git an....n a......a kadar yolun var." "s....r git ananın şeyine kadar yolun var."

Bin buçuk yıllık uyduruk masallara körü körüne inananlar böyle çarpık adalet inancına sahipler, kafasına esti mi uzunu ilah da yaparlar, kâfir bellediklerine küfür de ederler, hoşuna gitmeyen yorum gördüklerinde uçuruverirler. İfade özgürlüğü ve demokrasi ancak kendilerine uyarsa var.
.? 2018-11-03 12:04:52
" si....r git an....n a......a kadar yolun var." "s....r git ananın şeyine kadar yolun var."
S(imsa)r git a(lamanyay)a kadar yolun var.
okusaydin küfür olmadığını idrak edebilirdin ama nerede o zekya?
Piton ,dinci ,cinci görür hakikati görmez. Kormusun "hayvan " diyor Şaban kormusun. K2 tabela ?
Nerede kaldı asrın projesinin tartışması.
K2 2018-11-03 12:20:42
Sen o dediklerini üye olduğun cemaat gizli toplantılarında yutturabilirsin, fakat herkesi kendiniz gibi sanma.
Hakikatı göremeyen masal dünyasında yaşayan yobaz gericilerdir, başları ağırınca doktor yerine hocaya giderler, üflerler, tükürürler ama nafile! Eğitimden bihaberdirler, en az 15 asırlık yalan dolanları ezberler gerçek diye yaşamaya çalışırsınız.
Asrın projeleri keşke Türkiye'de olsa! Ah, keşke! Bigdata, asteroid mining, Artificial Intelligence, bioengineering ve daha neler neler... Betonlaşma ile 18 yy ötesine geçemeceğinin haberi bile yok zavallı cahilin!
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-03 12:22:41
Tamam, cevap vermişin ama tam olmamış, yine de itirazların muğlak kalmış. İnsanlar bağımlı tinli (ruhlu) ve özgür tinli diye ikiye ayrılırlar. Bağımlı tinli neden aramaz, inanır; özgür tinli ise hep neden arar. Sen Tayyip iyi işler yapıyor, harbi adam, on beş senedir de idare ediyor diye inanmışsın, ona karşı çıkanları psikolojileri bozuk insanlar olarak görüyorsun. Temelsiz, sorgulanmadan inanan insanlara aptal gözlerle hayran hayran bakan adam denir. Yer etüdü bilimsel kriterlere dayanan ciddi bir iştir öyle kalıpçının kalıbı çakmadan önce şöyle bir bakması gibi değildir. Yetkin ve müteahhitten bağımsız uzmanlar sahada aylarca çalışacak ve bir rapor yazacaklar. Ciddi gazeteciler bu işlemin kitabına uygun yapılmadığını söylüyorlar.
.? 2018-11-03 13:03:51
1." Tayyip iyi işler yapıyor, harbi adam, on beş senedir de idare ediyor diye inanmışsın" - dogoru öyle düşünüyorum
2." ona karşı çıkanları psikolojileri bozuk insanlar olarak görüyorsun". Dogoru değil , lider olan birine diktator demelerinden dolayı psiholojik sorunları var diyorum .
3."Temelsiz, sorgulanmadan inanan insanlara aptal gözlerle hayran hayran bakan adam denir". - sorgulamaya gerek yok, kıyasen (özelikle BG deki siyasetçilere onları iyi tanırım, ve sonra dünya çapındaki olanlarla) ve liderlerin yaptığı işlerini kıyaslayarak.
4." Yer etüdü bilimsel kriterlere dayanan ciddi bir iştir öyle kalıpçının kalıbı çakmadan önce şöyle bir bakması gibi değildir".- Dogoru tam 12 den.Bunu yatırımcı dikkat eder, Yatırımcı proje yönetim şirketi seçer ve sorumluluk ona devreder. Gazetecilerin ne yazdığı çok ta gerçeği yansitmayabilir (bu konularda cahiller feys'in şiir yazması gibi).
5."Yetkin ve müteahhitten bağımsız uzmanlar sahada"- 4 maddeye bak proje yönetim şirketi bu süreci yönetmektedir Muttait dahil onlardan yönetilir.
6."aylarca çalışacak ve bir rapor yazacaklar". Dogoru değil bır ay yeterli . &
.? 2018-11-03 13:10:23
6."aylarca çalışacak ve bir rapor yazacaklar". Dogoru değil bır ay yeterli . "Ciddi gazeteciler bu işlemin kitabına uygun yapılmadığını söylüyorlar" - cidi gazeteci haber yapar kompedan olmadığı şeylerle bulaşmaz , bizim feys gibi bir ara şiir yazıyordu. İyiki postları yazıldı zavaliyi durdu rdular
7. K2 muhatabın değil
Seyfettin Mumcu 2018-11-03 13:23:05
Gazeteci Can Ataklı hava alanı kulesiyle ilgili bir yazı yazmış, kobra yılanına benziyor mu benzemiyor mu diye. Yazısına bir lale, kobra ve kulenin resimlerini koymuş ve neye benziyor diye sormuş. Kobra yılanına benzediği çok açık, ama kim neyi görüyorsa o doğrudur diyor. Ayrıca binanın mimarisine muhteşem diyor. İktidarı sevmeyenler, ki ben de onlardan biriyim, bu kobra benzetmesini daha fazla kullanmamalılar, oradan ekmek çıkmaz.
Keytu 2018-11-03 15:25:22
Kişilik bozukluğu yaşıyor noktalı soru işareti anlaşılan, bir ara feys namıyla fese çöreklenmişti, daha sonra da nokta takma isimli arkadaşa maydanoz olmaya karar verdi.
Boyko Borisov'la Tayyip Erdoğan'ın çok farklı siyaset güttüklerini sanıyor, ancak iki şahıs da Vladimir Putin, Donald Tramp, Viktor Orban gibi otoriter populistliğe evrilen siyaseti gütmekteler. Bu şahısları incelerseniz aynı söylemi dile getirdiklerini göreceksiniz, dini ve milliyetçiliği halka gaz vermeye kullanırlar, toplumu kutuplaştırıp hayali düşmanlarla korku salmaktalar.
1945'in koşulları çoktan geçti, yeni jeopolitik şekilleniyor. Çıkan tabloda savaş ve dikta sesleri hızla yükseliyor. Çürük ve kısadönem askerlik yapanların insanları ölüme terk etmesi ne feci!...
feyz 2018-11-03 15:40:29
Keytu
Ne anlamına gelir.
Çok yazmışsın ama birşey dememissin.
Dünyada iki lider var , biri Pitin, diyeri sen söyle.
Burada lyale devrinden bahsediyoruz kişiliksiz kardeşim.
K2 2018-11-03 15:41:55
Bu arada .? muhatabım değil ha, şimdi ağır mantıksal ve felsefi eleştiri oklarının hedefinde bulunmak istemem, mazallah, anaların alamanyalarına gönderir bizi!...
K2 2018-11-03 15:58:14
Dünyada öyle iki lider var, biri ak diğeri kara der gibi ne kadar saçma sapan görüşün içinde bulunduğunun farkında bile değilsin. Dünya büyük bir alanı kapsar, senin ülkenin sözde liderini bırak, ülkenin varlığından habersiz çok insan var. Liderler bir iki tane değil, siyaset, din, felsefe, eğitim, teknoloji, sanat, spor ve saymaktan aciz olduğumuz alanlarda lokal ve global liderler vardır. Ben liderim diyerek göğüsünü vurmakla lider olunmuyor. Sekiz dokuz milyar insan sadece iki lider tarafından yönetilir diye düşünüyorsan geçmiş olsun.
feyz 2018-11-03 15:58:32
K2
İnsanız sonuçta hata yapabiliriz.
Yanlisimiz varsa özrümu kabul edeceğine inanıyorum.
feyz 2018-11-03 16:03:36
K2 zan icidesin. Şu an dünyada 2 lider var hakiki dedisem, dünyayı onlar yönetiyor demedim ki. Dünya 5 büyük cümlesine katılıyorum. Dünya 5 liden adaletsiz bir şekilde yönetiliyor maalesef.
Tammamda da bizim lyalelere ne oldu?
Onu konuşalım.
Rasim Veli 2018-11-03 16:14:16
Horoz kendi çöplüğünü dünya sanmış asrın liderim diye ötmüş.
K2 2018-11-03 16:40:37
Haydaaaa. Hakiki liderler ikiymiş, ama yönetmiyorlarmış?...
Hakiki - Arapça'da Hakk diye kelime var, gerçek demek. Hakik ise çok gerçek demek. Sonuna ya takısı getirerek aitlik bildirilir: Rumi (Rum diyarına, yani Anadoluya ait olan), Sünni (sünnet yol demek, kastedilen ise Muhammed b. Abdullah'ın sözde yolu).. Dolayısıyla hakiki olan şey "kesin gerçeğe ait olan" demek.
Öyleyse bir bakalım gerçek ve GDO'lu liderlere. Apple CEO'su yeni cihaz ilân ediyor, milyonlar milyarlar önalıma akın ediyor. Adam hakiki. Uzun mu uzun bir lider "Papazı valla da billa da salmam", "Gazeteci değil o terorist, salmayız onu" gibi laflar etmesine rağmen dediklerinin hep zıddı oluyor, kısaca dünyada kimse sallamıyor kendisini. Ahaa, GDO'lu Dünya lideri mi yoksa?...
feyz 2018-11-03 16:58:17
Lyale devrinden bahsediyorduk. Ne oldu .
Benim söylediklerim sana K2 ye cevabendi. Gerçek iki lider var. Birisi çok etkili beslinin içinde yani Putin.
Diyeri de dünya siyasetini kısmı de olsa yetkileye bilen bazı şeylere yön verme kapasitesine ve iradeye sahip olan. Ben böyle görüyorum . Kaşıkçı olayına bak ne dolaplar döndünü görebilirsin, ama süreç onların ellerinde patladı.
Tamam da burada konu başka.
feyz 2018-11-03 17:10:28
Rasim
Sen git bakalım BM binasına önce girebilecek mısın, sonra dünya beşten büyüktür demeye cesaretin olacak mı?
Ben Doğancı değilim ama adam bir cümle kurdu porsiyonları ihtidarda o datiyormus diye, TV aldılar çevirdiler o cümleyi yani BG ondan soruluyormus
gibi yorumlar çıktı , sonunda DPS pozisyon kaybına oradanda ihtidar kaybına mani oldu. Doğan birşeyler anlatmaya çalışıyordu kasıtlı olarak başka yorumlandı. Bu bir örnek.
BM gerçekleri söylemeye her iyidin işi değil.
K2 2018-11-03 17:24:08
Tutturmuşsun lâle devri diye, lâle devri tekrar yaşanırsa saray şatafat israfına ayaklanma olacak bunu dahi bilmeden zırvalıyorsun.
Uzunov Dünya lideri değil. Yakınından bile geçmez. Küresel liderlerden sürekli tokat yer, bulunduğu kıtaya hatta coğrafyaya dahi sözünü geçirtemez. Kaşıkçı cinayetinin Türkiye'de işlenmesi ülke için büyük bir utanç ve itibar kaybıdır. BM öyle sandığın gibi bişey değil, uzundan önce Gaddafi, Saddam gibiler daha ağır şeyler dediler, sanki deyince bişeyler değişti.
İngilizce, İspanyolca, Rusça, Çince, Farsça yazılarda arama yap bakalım uzunu Dünya'da kimler örnek almış?!!! (Sakın ama TRT gibi yerel yabancı yayınlara bakma, ülkelerin kendi ve uluslararası medya havuzuna göz at)
feyz 2018-11-03 17:47:51
K2
Sen Türk mü sun ?
Neden K2.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-03 18:09:34
Aptal aptal hayran gözlerle bakan adam inandığı liderinin yalanlarını görmez, aynen boynuzlu adamın karısının ne haltlar çevirdiğini görmemesi gibi. Hafızası falan yoktur onlar için çingene mahallesinde olduğu gibi hep şimdi vardır. Mademki bağıra bağıra konuştu ve sopa da elinde o hep halıdır. Andımız konusunda görüşünü sorsak hayran gözlerle bakan adama cevap veremez, geçiştirir.
feyz 2018-11-03 18:29:06
746 kişi bakmış
Bu konuya bakan yok. Kapatın gitsin.
Seyfettin Mumcu 2018-11-04 09:37:22
Türk çocukları 1930 senesinden beri "Türküm, doğruyum, çalışkanım!" diye haykırdılar. Biz göçmenler 1989 ana vatana geldik, gittiğimiz okullarda bizler de coşkuyla "Türküm, doğruyum, çalışkanım!" haykırdık. İslamcı iktidar her nedense bundan rahatsız oldu andımızı yasakladı. Ey aptal gözlerle hayran hayran bakan adam, andımızın yasaklanmasına ne diyorsun, bulgar çocukları "Az sım bılgarçe!" diye bağırırken biz niye "Türküm, doğruyum, çalışkanım!" diye haykıramıyor? Allah aşkına, cevap verin lütfen.
.? 2018-11-04 10:14:14
Ne mutlu bana türküm diyene turklumne kıvanç ve gurur duyuyorum
Yeterli mi.
Bı hikaye.
Bizim yegen kız çocuk , okulda bir türlü az sim bilgarce sırrını okutamiyorlar. Nedeni sorunca cevap az ne sam bilgarce diyor, bu 89 sonra olay 92-93 senesi. Neyse sonra bizim pederi cariyorlar kmetstvoya , ne bu haller, pederde o çocuk aklı yetmez deyip kapatıyorlar meseleyi. Seyfo ben neden taktir ediyorum Erdoğan'ı biliyormuş, Bulgarlar bizi bu az sim bilgarce okutukca aslında kalbim az sim turce diyordu içimdeki Türklüğü yuandiriyordu ama belimizi kaldiramiyordum .Dikleshmeden dik durmaya öğrendim.Ben insaatciyim muhendisim başkanın duruşu bana ilham oldu . Benim için gerisi önemli değil, belki o havalimanina madi imkanlardan dolayı hiç gidemeyecem ama bulgarlar mutlaka gelecekler ve seyahat edecekler , turklerin karşısında beş para etmediklerini görecekler
Seyfo, Diyarbakır'da bir öğrenciye eğer istemezse o andı zorla söylentilersen azı birşey der ama kalbi ne der bilebilir misin. Şu an doğulu arkadaşlarla çalışıyoruz, ben varken benim dilimden konuşmalarını rica ediyorum. Birisine kavga etik bana ırkçı gözüyle bakıyorlardı. Şahsen TC herkesin önce türk oldunu kabul et
.? 2018-11-04 10:36:09
Şahsen TC herkesin önce türk oldunu kabul edilmesi lyazim Türk dilini çatır çatır çatır konuşmalı. Ama zorlama olmaz, olmaz gülüm, 89 da zulüm vardı zorlama vardı bize karşı, az sim bilgarce ve zorlamayla kazanabildilermi bizi (sizi), beni hayir. Ne çocuklarımı en iyi Bulgar okullarına yazdırdım bulgarcayi en iyi öğrensinler deye BG ye ve AB entegre olmaları için. Kızıma turska paçavra denildi. 2001 krizinden sonra BG ye döndüm bir daha TC yeye dönmemek üzere, 2014 yılında cenazeye gelmem gerekiyordu bambaşka TC ile karşılaştım ve kaldım.Deisimler AKP ihtidardiyken olmuş.
.? 2018-11-04 10:43:48
Bg deki en sevdim şehirde Kircali, Kircaliden severim. Belki de o uzden bağlanmışim Kircali forumuna. Rusçuk lilyum ama sevmem.
K2 2018-11-04 10:51:42
Atatürk yanlış algılandı. Adama yıllarca haksızlık edildi. Irkçılık hedefi olmayan bir sözdür "Ne mutlu Türküm diyene", ancak günümüzde bilinçli olarak çarpıtılıyor. Üstkimlik inşası önemli husustur, Bulgaristan gibi eski osmanlı gayrimüslim topraklarda millet tanımlamasında ortodoks hristiyanlık ve Türk düşmanlığı yer almaktadır. Bu yönden bakılınca Türkler asli unsur değildirler ve dışlanırlar. Irkçılıkla AB kimliği oluşturmak imkânsızdır, çünkü AB imparatorluk mantığıyla işler. Yükselen ırkçılık AB parçalanmasına yol açacaktır.
K2 2018-11-04 11:12:35
AB şu an dünyanın en iyi üstkimliğidir, ne hristiyanı, ne müslümanı, ne ateisti, ne Türkü, ne yunanı, ne heteroseksüeli ne de homoseksüeli, kısaca altkimliklerin hiç birini dışlamaz. Basın ve ifade özgürlüğü, adalet sistemi, teknoloji, bilim, eğitim, sağlık hizmetleri gibi konularda önde gider, insan hakları konusunda ABD ve Kanadadan dahi öndedir.
AB tek devlet yolunda ilerlerken karşısına ırkçı akımlar çıktı, ki bunları finanse edenler başında Rusya var. AB'nin kurmaya çalıştığı ortak savunma ve ordu ABD'nin NATO'suna çomak sokar vaziyette. Bu yönden bakıldığında AB geleceği pek olmayacak gibi gözüküyor.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-05 13:08:59
Yapma yahu, demek 2001 dönmemek üzere döndün ve 14 senesinde cenaze sebebiyle bir geldin Türkiye'ye baktın baktın gözlerine inanamadın! Vay be! o bakan gözler nasıl gözlerdir öyle, her halde hayran hayran baktılar ve sonuç: asrın liderimiz ülkeyi nereden nereye, getirmiş kararına varıvermiş. İyi mi? Kötü bulgarlar da turska paçavra demişler ve bizimki bir ülkeden bir ülkeye göç ederek küsmecik oynuyor. Maçası sıkıştığında küstümü oynayarak oradan oraya kolayca gidiveriyor; kim daha iyi mama verirse koşa koşa oraya gidiverecek. İyi mi?
.? 2018-11-05 13:45:45
Cemkir belli sen bagaciyi dövmek niyetinde. Kim daha iyi mama değil ,mama peşinde. AB seçeneğinde vardı tabi.
Sen Türk mü sun. ( Sivas gamgali mi sin, veya ovcarka mi sin.)
.? 2018-11-05 13:51:29
Cemkir, nesi Türk nali? Gleday kakvo de slucva na Bosvora. İma mnogo da gledash trena.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-05 14:07:02
Senin hayatım köle İzaura'dan betermiş ya birader, aman aman. Bulgar turska paçavra demiş, sen kız hoop Türkiye'ye göç. Vah vah! Her şey normal giderken Ecevit ana yasa kitapçığını Sezer'in önüne bir attı, al sana ekonomik kriz. Bizimki bu duruma kızmasın mı şimdi? Turska paçavra lafını unutup yut, dönmemek üzere ver elini Bulgariyaya. Sonra taa 2014 senesinde tesadüfen bir geldi Türkiye'ye, vay canına, asrın liderimiz ülkeyi uçurmuş abi! Vallayı tallayı bak. İnanmazsanız iki hayran gözüm önüme aksın abi! Vay be!
.? 2018-11-05 14:59:53
Önce Ecevit kitapçı attı 2000 ler ve geri dönme
Sonra 2007 AB ve paçavra kelimesi
2014 yani TC ye gelme. AB seçeneğne rağmen TC.
Ama niyetin beli ki başka fes pardon gospodin Cemkir.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-05 21:30:45
Merak etme, sapına kadar Türküm. Burasını vatan bildim, daha iyi para var diye zırt pırt oraya buraya gitmedim. Askerliğimi de burada yaptım, gerçi doğuya düşmedi, ama düşseydi gider orada yapardım. Ana babam da vay PKK var gitme, bulgaristanda falan kaytar demedi, borcundur git görevini yap dediler. Türkiye benim vatanım, canım ciğerim, varlığımın sebebi, kimse beni vatanımdan soğutamaz.
.? 2018-11-06 06:39:14
Şimdi artık rahat uyuyabiliriz, sadık köpeğimiz varmış.
2000 s. geri dönmem sebebi kimlik ti.TC kimlik yoktu. Yabancılar şubesinde kötü muameleye maruz kaldım.2014 sınırda TC ye hoş geldiniz cumlesiyle karsilaniyorduk , 2001 le 2014 farkı kapıdan daha insanın görmemesi mümkün değil.
.? 2018-11-06 07:12:31
Niknamedeki ov'lari. , ev'leri değiştir oğlu ilen, bizde emin olalım, nekadar da küçük olsa o şüphe içinizi kemiriyor.
Sivas kangalı olduğunu emin olalım.
Çemkir Çemkirov Memmedaliyev 2018-11-06 08:07:10
Senin sanattan, dalga geçmekten, şakadan, ironiden hiç mi haberin yok yahu? Ben o isimleri dalga geçmek için üretiyorum, yoksa benim gerçek ismim değil. Bu basit gerçeği herkes gördü bir sen göremedin. Hay Allah!
.? 2018-11-06 15:05:58
Yaptığın sanattan anlamış değilim, dalgayı kabul etmem ve yapmam,
şakayı severim.
Ama istersen konuya geçebiliriz sonunda.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS