Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Turizmde dijitalleşme konusunda bir danışma kurulu oluşturulacak

Turizmde dijitalleşme konusunda bir danışma kurulu oluşturulacak

01 Kasım 2018

Turizm Bakanlığı'nın desteği ile Ulusal Turizm Kurulu (NBT) tarafından düzenlenen “Turizmde Dijital Dönüşüm” konulu konferansın açılışında konuşan Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, “Dijitalleşme sadece bir değişim değil, etkili ve rekabetçi olmak için turizmin geçmesi gereken zorunlu bir dönüşümdür” diye kaydetti.

Angelkova, Turizm Bakanlığı'nın diyalog ve ortaklık için bir platform olarak hareket edecek olan turizmde dijitalleşme konusunda bir danışma kurulunun oluşturulmasına yönelik girişim başlatmaya hazır olduğunu ifade etti. Bakan, ”Bu kurulda işletmeler, devlet kurumları ve yürütme organları, sektördeki mesleki kuruluşlar, akademik çevreler, bilişim endüstrisi ve diğerleri olmak üzere tüm paydaşların geniş bir temsilini öngörüyoruz” dedi.

Angelkova,”Kurulun kalıcı bir organ olarak amacı, üyelerinin uzmanlığına güvenerek sektöre yönelik bir eylem planı ile birlikte strateji kabul etmek ve aynı zamanda Turizm Bakanlığı'na reklamlarda getirilecek yenilikleri sunmak ve olası yasal girişimleri başlatmak için küresel eğilimleri sürekli olarak izlemektir” dedi.

Konferansa Elektronik Yönetişim Devlet Ajansı Başkanı Atanas Temelkov, Yeni Bulgar Teknolojileri Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Martin Zahariev, Yeni Bulgar Teknolojileri Kuruluşu İcra Kurulu Başkanı Poli Karastoyanova, turizm sektörünün temsilcileri ve farklı alanlardan uzmanlar katıldı.

Angelkova, hareketliliğin, dijitalleşmenin ve paylaşılan ekonominin dünyayı ve iş yapmayı daha da hızlı ve Bulgaristan’da yapılandırıcı ve öncelikli bir meslek alanı olarak turizmin sürdürülebilir kalkınması için giderek daha güçlü bir etken haline geldiğinin altını çizdi.

Angelkova,”Son trendlerin beraberinde getirdiği zorlukları karşılamak için Bakanlık, Bulgaristan'ın rekabetçi bir destinasyon olarak konumlandırılmasında dijital teknolojilerin kullanımına odaklandı. Dijitalleşmenin turizm endüstrisini değiştirdiği hızlı adımlar, interneti seyahat organizasyonu için önemli bir kanal haline getirdi. Online pazarlama, Turizm Bakanlığı pazarlama stratejisinde başta gelmektedir ve dijital reklamcılık, herhangi bir promosyon kampanyasının ayrılmaz parçası haline geldi” diye belirtti. Ulusal Sürdürülebilir Turizm Geliştirme Stratejisi’nin güncellenmiş versiyonu, bu politikanın uygulanması için bir eylem planı içermektedir.

Angelkova,”Gelecek elektronik yönetişimde ve işletmeleri ve vatandaşları rahatlatmak için ona bel bağlıyoruz, dijitalleşme geri döndürülemez bir süreçtir” diye ifade etti.

Bakan, ”Pazarlama faaliyetlerinin daha iyi yönetimi ve optimizasyonu için endüstride dijitalleşmenin başarılı bir şekilde uygulanmasıyla ilgili özel projeler geliştirdik. Bulgaristan markasını tanıttığımız internet platformu ve mobil uygulama iLoveBulgaria, bunun bir örneğidir” dedi. Platform, turistik yer ve hizmetlerle ilgili illere ve ilgi alanlarına göre bilgiler içerir ve bunları GPS & QR tarayıcı aracılığıyla gerçek zamanlı ve yerinde bulmaya yardımcı olur. Platform, en son teknolojiyi kullanır ve Viber’in Chat Extension aracılığıyla turistik objelerinin doğrudan paylaşımına imkan sunuyor. Veriler, iLoveBulgaria'dan 25 000 indirme yapıldığını, web sitesi ve bloğunun ayda 16 000 ziyaretçisi olduğunu, Facebook sayfasının 100 000 takipçisi olduğunu ve 366 000'den fazla kişiye eriştiğini, Instagram'da yaklaşık 6500 takipçiye ulaştığını gösterdi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS