Belçika şirketi Cordeel Holding, Bulgaristan’da dört fabrika inşaat projesi gerçekleştirecekPazartesi, 19 Kasım 2018

Belçika şirketi Cordeel Holding, Bulgaristan’da dört fabrika inşaat projesi gerçekleştirecekBulgaristan'da faaliyet gösteren Belçika'nın önde gelen inşaat şirketi Cordeel, ülkemizde toplam 26,8 milyon leva tutarında dört endüstriyel proje üzerinde çalışıyor. Projelerin önümüzdeki yılın ortasına kadar bitmesi bekleniyor, endüstriyel tesisler toplam 28 200 metrekare büyüklüğündedir.

Geçen yıl şirket, en çok faaliyete başlayan tesis bakımından ülkede birinci sırada yer aldı. Bu tesislerin toplam kapladığı alan 101 000 metrekaredir.

En kapsamlı proje, Alman otomotiv şirketi WİTTE Automotiv Bulgaria'nın Rusçuk'ta bulunan depolama ve üretim tesislerinin genişletilmesine yönelik projedir. Eylül ayında başlayan projenin 9 ay içerisinde bitmesi planlanmaktadır.

Şirketin projelerinin ikisi Şumnu şehrinde uygulanmaktadır. Isıtma aletleri ve şofben üretimi yapan Bulgar firması TESY'inin yeni bir depolama tesisi söz konusudur. 4500 metrekare alanı kaplayacak olan bu tesisin 2019 yılının ilk yarısında hazır olması bekleniyor.

Diğer tesis Şumnu şehrinde kozmetik ürünleri üreten Lavena Şirketi'ne aittir. Proje, şirketin üretim ve depolama tesislerinin genişletilmesine yöneliktir. Proje çalışmalarına Ekim ayında başlandı.

Cordeel Bulgaria Şirketi'nin uyguladığı dördüncü proje, mühendislik şirketi Melexis Bulgaria'nın üç katlı bir bina inşası ve mevcut binanın üretim, depo ve ofis bölümünün genişletilmesine yönelik bir projesidir. Plana göre temel çalışmalar, önümüzdeki yılın başına kadar tamamlanacak.

Cordeel Bulgaria Şirketi, endüstriyel inşaat ve ofis, kamu binaları ve başka binaların inşaatı konusunda uzmanlaşmış Belçika şirketi olan Cordeel Grubu'na aittir. Holding, Belçika, Hollanda, Fransa, Almanya, Sırbistan ve Bulgaristan'da faaliyet göstermektedir.

1999 yılında Bulgaristan pazarına giren Cordeel'in bizdeki şirketinin yıllık cirosu yaklaşık 25 milyon avrodur.


DİĞER HABERLER