Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan, yaşamak için en tehlikeli AB ülkesi

Bulgaristan, yaşamak için en tehlikeli AB ülkesi

28 Kasım 2018

Avrupa Birliği (AB) İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) yaptığı anket sonuçlarına göre Bulgaristan, suç, şiddet ve vandalist davranışlar sergileme oranları en yüksek olan AB ülkesidir.

Suç, şiddet ve vandalist davranışlar sergileme oranlarına ilişkin rakamlar dün açıklandı.

Anket çalışması, AB Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi bağlamında yürütülmekte olup, Avrupa kurumlarına duyulan güven düzeyinin yanı sıra huzur, kişisel güvenlik ve adalete erişim sağlama konusunda üye devletlerdeki ilerlemeyi belirlemeyi amaçlamaktadır.

Rakamlar, Bulgaristan açısından can sıkıcıdır. Katılımcıların yüzde 23,6’sı, ülkemizde suç, şiddet ve vandalizm vakalarını doğruladı. Bu oran, Bulgaristan’dan sonra ikinci sırada yer alan Hollanda’da yüzde 15’lik orandan çok daha yüksek, AB’de ortalama yüzde 11,6’lık orandan iki kat yüksek ve en düşük olan Hırvatistan’da yüzde 3’lük orandan kat kat yüksek olup, AB’de en yüksek seviyededir.

Bu oran 13 ülkede yüzde 10'un altındadır. Hırvatistan’dan sonra Polonya (% 5,4), Slovakya ve Finlandiya (% 6,2), Macaristan (% 7,2), Estonya (% 7,3), Danimarka (% 7.8), Portekiz (% 7,9), Slovenya ve Letonya (% 8), Litvanya (% 8,2), İspanya (% 8,7), Çek Cumhuriyeti (% 9,3) gelmektedir.

Bu rakam, komşu Romanya’da %11,3 oranla AB ortalamasının altındadır.

Sonuçlarda eğer olumlu bir şey varsa, o da Bulgaristan verilerini yıllara göre karşılaştırmaktır. Ülkemizde 2017 yılına ait bu oran 27,6 seviyesindeydi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS