Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Hükümet, 2021 yılında Bulgaristan’da Nüfus ve Konut Sayımı Yasa tasarısını onayladı

Hükümet, 2021 yılında Bulgaristan’da Nüfus ve Konut Sayımı Yasa tasarısını onayladı

28 Kasım 2018

Başbakanlık Basın Merkezinden verilen bilgiye göre hükümet, 2021 yılında Bulgaristan Cumhuriyeti'nde Nüfus ve Konut Sayımı Yasa tasarısını onayladı. Nüfus ve konut sayımı, her 10 yılda bir yapılan ve nüfusun ve konut stokunun sayısı ve özellikleri hakkında temel bilgi kaynağı olan ülkenin en kapsamlı istatistiksel araştırmasıdır.

Sayım sırasında toplanan veriler merkezi ve yerel yönetim yetkilileri, işletmeler, bilim camiası ve sivil toplum sektörü tarafından kullanılabilir. Nüfus sayımı bittikten sonra Ulusal İstatistik Enstitüsü, cinsiyet, yaş, eğitim, ekonomik aktivite, meslek, ekonomik faaliyet ve diğer demografik, sosyal, ekonomik, etnik ve kültürel özelliklere göre nüfusun sayısı ve yapısı hakkında bilgi sahibi olacaktır. Sayım, aynı zamanda bina ve konutların sayısı ve temel özellikleri ile konut koşullarına dair bilgiler de sağlayacaktır.

Nüfus sayımı sonuçları, 2021 yılında tüm Avrupa Birliği ülkelerinde nüfus ve konut sayımının planlanmasıyla birlikte Eurostat kurumunun ihtiyaçlarını karşılamak için de kullanılacaktır. Yasa, 2021 yılında yapılacak sayıma yönelik hazırlık çalışmalarının organizasyonu ve yürütülmesini düzenler.

Nüfus ve konut verilerinin toplanması, işlenmesi ve yayılması için ortak kurallar oluşturulmakta, sayımla ilgili yetkili makamların, sayımı yapan ve deneten kişilerin görevleri ve sorumlulukları belirlenmektedir. Nüfus sayımı sırasında toplanan verilerin 22 Ocak 2021 tarihine ait olduğu kabul edilecek, sayım araştırması ise 22 Ocak- 15 Şubat 2021 döneminde yapılacaktır. Ülkemizde ikinci kez nüfus sayımı iki aşamada gerçekleşecek-birinci aşamada (22-31Ocak 2021) elektronik nüfus sayım formunun doldurulmasını sağlayacak, ikincisinde ise (1-15 Şubat 2021) sayım görevlileri hane halklarını, binaları ve konutları ziyaret edeceklerdir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS