Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Yaz saati uygulamasının kaldırılması iki yıl ertelenecek

Yaz saati uygulamasının kaldırılması iki yıl ertelenecek

03 Aralık 2018

Alman Haber Ajansı'nın (DPA) haberine göre Avusturya Ulaştırma Bakanı Norbert Hofer, “AB’de saat değişikliği uygulamasının kaldırılmasına ilişkin kararın 2021’e kadar gerçekleşmesi olası değildir” diye kaydetti.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Dönem Başkanlığı görevini yürüten Avusturyalı Bakan Hofer, “Avrupa Komisyonu tarafından Eylül ayında önerilenden iki yıl sonraki başlangıç tarihi, üye devletlerin hazırlanması için daha fazla zaman verecektir” dedi.

Bazı üye devletler havayolu taşımacılığı gibi alanlarda uyum sağlamak için gerekli önlemleri alamayacakları konusunda uyardıkları için daha Ekim ayında Avrupa Komisyonu tarafından öngörülen hızlandırılmış zaman çizelgesi sorgulandı.

AB Ulaştırma Bakanları Toplantısı’ndan önce basına açıklamada bulunan Hofer, ”Değişikliği hemen yapmakta ısrar edersek, bu komisyonun önerisini başarısız kılacak” dedi.

Hofer, “Saat değişikliği uygulamasını hiç uygulamayacağız” diye kaydetti.

Komisyon, üye devletlerin AB genelinde yapılan çevrimiçi bir anket sonucunda kış saati uygulamasından yaz saati uygulamasına geçişten vazgeçmesini önerdi. Ankete katılanların yüzde 84'ü bu fikri destekledi.

Ancak böyle bir değişiklik için üye devletler ve Avrupa Parlamentosu nihai bir reformu onaylamak zorunda kalacak. Bundan sonra üye devletler, sabit olarak yaz saati uygulaması veya standart saatin kalması arasında bir seçim yapacak.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS