Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Kralev: Kırcaali’de 1200 kişi kapasiteli spor salonu inşa edeceğiz

Bakan Kralev: Kırcaali’de 1200 kişi kapasiteli spor salonu inşa edeceğiz

03 Aralık 2018

Darik Radyosu’nda yayınlanan “Hafta” programına konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Krasen Kralev, ”Kırcaali’de inşa edilecek olan spor salonu, diğer yerleşim yerlerinde de 1200 kişi kapasiteli küçük salonların yapımı için bir model olarak kullanılacaktır” diye kaydetti. Bakan’ın ifadesine göre devlet artık büyük spor salonlarına yatırım yapmayacak.

Kralev, ”Büyük salonların kârlı olabilmesi için konser ve spor etkinliklerinin yanı sıra bunları geliştiren insanlar da olmalı. Maalesef spor alanında yöneticiler yok. Sadece salonların inşa edilmesi yeterli değil, birileri onları sonradan yönetmek zorunda. Devlet onları doğrudan finanse edemez” dedi.

Bakan, “Küçük yerleşimler spor tesislerine ihtiyaç duyuyor, ancak 1000-1200'den fazla seyirci toplanamıyor” diye ifade etti. Ulusal Ritmik Cimnastik Merkezi'nin şu anda yenilenmekte olduğuna dikkat çeken Kralev, ”Her an altın kızlarımız, feci bir durumda olan merkezde yeniden antrenman yapmaya başlayacaklar” dedi.

Krasen Kralev, atletizm alanında büyük yatırımların yapıldığını vurguladı. Asix Arena salonu’nun yenilendiğini kaydeden Bakan, Filibe’deki Lokomotiv Plovdiv ve Botev Plovdiv salonlarının onarımının da yapıldığını belirtti.

Bakan, Köstendil’de kapalı atletizm pistinin tamir edildiğini, Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık) şehrinde ise Doğu Bulgaristan'daki tek kapalı 200 metrelik pistin restorasyonuna başlanacağını, bununla Bulgaristan'ın 200 metrelik iki yuvarlak pisti olacağını belirtti. Kralev, Sofya’da Boris Bahçesi’nde "Levski" tenis kortlarının onarımı yapıldığını, Polski Trambeş’te bir masa tenisi salonu ve Pernik'te bir voleybol salonu inşa edildiğini, Varna’da Briz Spor Kulübü’ne ait yelken üssünün yeniden inşa edildiğini, Aytos kasabasında bulunan bir okuldaki spor sahasının onarıldığını bildiridi.

Bakan, ”Varna’da kapalı futbol salonu, tenis kortu, yapay kaya tırmanışı duvarı da bulunan 1200 kişi kapasiteli muhteşem Vladislav Spor Salonu’nu onardık. Varna’da boks salonu yapıyoruz, Belovo’da birkaç spor salonun çatılarını onarıyoruz” dedi.

Kralev ayrıca Varna’daki Spor Okulu binasının onarımının tamamlandığını ve Rusçuk ve Sofya şehirlerindeki spor okullarının da yenileneceğini bildirdi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS