Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Soydaşlardan Avrupa Parlamentosuna Çıkarma

Soydaşlardan Avrupa Parlamentosuna Çıkarma

05 Aralık 2018

Bulgaristan Türklerinin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin daveti üzerine Çorlu’dan bir heyet Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Parlamentosunu ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin Trakya Temsilcisi Güner Çetin’in organizasyonunda düzenlenen programda Çorlu ve Ergene’den Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin MKYK eski üyeleri, muhtarlar ve dernek başkanlarının yer aldığı heyet Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Parlamentosunu ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin Avrupa Parlamentosundaki Avrupa İçin Liberal ve Demokrat İttifakı gurubundaki milletvekillerinden Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova tarafından karşılanan heyet üyelerine Avrupa Parlamentosu ile ilgili bilgiler verildi. Avrupa Parlamentosunda oturumu izleyen heyet üyeleri ardından Avrupa’nın tarih müzesini ziyaret etti. Ayrıca heyet üyeleri Brüksel’de 1958 yılında Expo 58 fuarı için yapılan Atomium anıtını da ziyaret etti.

Gündüz temaslarının ardından heyet üyeleri, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Milletvekilleri Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova tarafından verilen akşam yemeğinde bir araya geldi. Gecede Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin Trakya Temsilcisi ve CHP Çorlu Belediye Meclis Üyesi Güner Çetin, Milletvekili Necmi Ali’ye, Meclis üyesi Osman Öztürk’te Filiz Hüsmenova’ya Osmanlı Belgelerinde Çorlu Kitabı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabını hediye etti. CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve Ergene Bulgaristan Göçmenleri Derneği Başkanı İsmail Uslu’da Milletvekilleri Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova’ya kahve fincanı hediye etti. Brüksel ziyareti sonrası heyet üyeleri Türkiye’ye döndü.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS