Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
27 Haziran 2019
HABERLER » Bulgaristan
Kamyonlar, bildirilen bir güzergah için peşin olarak otoyol ücreti ödeyebilecek

Kamyonlar, bildirilen bir güzergah için peşin olarak otoyol ücreti ödeyebilecek

05 Aralık 2018

Azami yük ağırlığı 3,5 tondan fazla olan otomobiller, önceden bildirilen bir güzergah için peşin olarak E-TOLL otoyol ücreti ödeyebilecek.

Hükümet tarafından kabul edilen farklı taşıt kategorilerini zaman ve mesafe bazında ücret toplanması için karma bir sistemin yapımı ve işletilmesi için usul ve esaslar hakkında yönetmelik, peşin olarak ödeme için ağır yük taşıtına dörtten fazla olamayacak şekilde önceden belirtilen ek ara noktaları olan ücretli karayolu ağı içinde başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar tek bir mesafeyi katetmesine imkan verecek bir güzergah kartı verilmesini öngörüyor.

Bundan başka 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle otomobiller için elektronik vinyet uygulanmasına başlanacak.Vinyet pullarının fiyatında değişiklik olmayacak.

Binek otomobiller için Cuma günü saat 12.00’den Pazar günü saat 23.59 arasında hafta sonu vinyeti uygulanmasına başlanacak. 16 Ağustos'a kadar ağır yük kamyonlarının sürücüleri de vinyet almalıdırlar, ancal bu tarihten itibaren onlar, E-TOLL otoyol ücreti ödeyecekler.

Güzergah kartı, katedilen mesafeyi izlemek için yerleşik veya uydu konumlandırma cihazına sahip olmayan azami yük ağırlığı 3,5 tondan fazla olan araçların sürücüleri tarafından kullanılabilir. Bu, aynı zamanda katedilen mesafeye göre elektronik ücret toplama hizmeti sağlayıcısı veya beyan edilmiş veri tedarikçisi ile sözleşme yapmamış olanlar için de geçerlidir.

Bir güzergah kartı yolculuktan 7 takvim günü öncesinden daha erken satın alınamaz. Bildirilen başlangıç tarihinden ve yolculuk süresinden itibaren 24 saat geçerlidir. Güzergah kartı, kart ile ödeme yapılarak otoyol ücret ödeme terminallerinden veya satış noktalarından elektronik olarak satın alınabilir.

E-TOLL otoyol ücreti, bildirilen başlangıç, ara ve nihai seyahat noktalarına göre belirlenecektir. Bu, halihazırda kurulu bir cihaz kullanmanın geçici imkansızlığı halinde ücretli ulusal yollardan geçişe izin verecektir.

Sistem, otomatik olarak araca ilişkin veriler, güzergah ve planlanan yolculuk tarihine göre önceden ödenecek olan yol ücretini hesaplayacaktır.

E-TOLL otoyol ücreti, 3,5 tondan ağır olan araçlar için gerçekte gidilen mesafeye bağlı olarak 100 metrede belirlenecek.

E-TOLL ücreti miktarları motorlu taşıtların çevre kategorilerine göre değişecektir.

Otomobil plakası değiştirildiğinde bunun, Karayolu Altyapısı Ajansı genel müdürlüğüne veya il müdürlüklerine veya 3 iş günü içinde elektronik yoldan bildirilmesi öngörülüyor.

Ulusal Motorlu Taşıtlar Sicilinde yapıaln tescilin kontrolünden sonra yeni plaka numarası, bildirimden 2 iş günü içinde elektronik vinyet sistemine kayıt edilecek.

Yanlış bilgi verildiği halde taşıt aarcı için ödenmesi gereken vinyet ücreti ödenmemiş kabul edilecek.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Ziyaretci sayısı: 416


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS