Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BÇK, Kırcaali ilinde yoksullar için üç yardım kampanyası başlattı

BÇK, Kırcaali ilinde yoksullar için üç yardım kampanyası başlattı

07 Aralık 2018

Bulgar Kızılhaç Örgütü (BÇK) Kırcaali İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Jana Çakırova-Şukerska, “Aralık ayında BÇK Kırcaali İl Teşkilatı, dezavantajlı kişilere yönelik üç yardım kampanyası başlattı”, diye bildirdi.

Şukerska, birkaç gün önce bir hipermarket ile işbirliği içerisinde başlayan birinci kampanyanın “Sıcak Öğle Yemeği” kampanyası olduğunu ve bu kampanya ile her yıl BÇK Kırcaali İl Teşkilatı’nın bölgede farklı okullarda okuyan yardıma muhtaç öğrencilere öğle yemeği sağlandığını izah etti.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Çernooçene (Yenipazar) Hristo Smirnenski Lisesi’nde okuyan 20 çocuğa öğle yemeği sağlandı.

Kırcaali ilinde 110 yalnız yaşayan yaşlı ve risk altında çocukları olan aile gıda ürünleriyle desteklenecek. Gıda ürünleri onlara Ekip 254 gönüllüleri tarafından yürütülen “İnsanlardan İnsanlara” başlığı altında gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamında Noel Yortusu ve Yılbaşı arifesinde verilecek.

Bu kampanyayı BÇK Gençlik Kolları ve Rotary Act teşkilatlarına üye olan gönüllü gençler de “Satın Al ve Bağışla” başlığı altında yürüttükleri yardım kampanyası ile destekliyor. Bugün gençler Kırcaali şehrinde dört gıda mağazasında bulunacak. Bu mağazalarda şehrin her bir sakini uzun süre dayanan gıda ürünleri satın alıp dezavantajlı kişilere ulaştırmaları üzere onlara teslim edebilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS