Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali bölgesinde gıda yardımı dağıtımına başlandı

Kırcaali bölgesinde gıda yardımı dağıtımına başlandı

10 Aralık 2018

10 Aralık 2018 Pazartesi günü Kırcaali Vali Yardımcısı Leman Ali, En Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından sağlanan Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında Kırcaali ilinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtımını sembolik olarak başlattı.

Sosyal Yardımlar Ajansı tarafından hazırlanan ihtyaç sahibi kişişerin listelerinde Kırcaali ilinden 8 437 kişi yer alıyor. Onlardan en çok sayıdaki 2 650 kişi Kırcaali ilçesinde ikamet edtmektedir. Bulgar Kızılhaç Örgütü (BÇK) Kırcaali İl Örgütü tarafından geçici bir süreliğine oluşturulan 8 gıda dağıtım noktasından 7’sinde bugün Kırcaali, Ardino (Eğridere, Cebel (Şeyhcuma), Momçilgrad (Mestanlı), Krumovgrad (Koşukavak), Kirkovo (Kızılağaç) ilçe merkezleri ve Çorbaciysko (Çorbacılar) köyünde olmak üzere gıda paketleri dağıtımına başlandı. Çernooçene (Yenipazar) ilçesinde gıda dağıtımına 14 Aralık’ta başlanacak. Gıda paketleri toplam 24,070 kg ağırlığında 32 paket halinde 16 tür uzun süre dayanan gıda ürünleri içeriyor. Gıda dağıtım merkezleri önünde ihtiyaç sahiplerine verilecek gıda ürünleri türleri ve miktarı hakkında bilgiler yer alıyor.

Gıda dağıtımı sırasında görevliler, konferansçılar ve BÇK gönüllüleri Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı’nın içerdiği 7 tedbirle ilgili bireysel danışmanlık ve grup halinde verilen danışmanlık hzimetinde bulunacaklar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS