Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü yararına hayır kermesi

Kırcaali Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü yararına hayır kermesi

14 Aralık 2018

Noel Yortusu vesilesiyle Kırcaali Valisi’nin himayesi altında düzenlenen geleneksel yardım kampanyası kapsamında bu yıl Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümüne destek amacı ile yardım toplanıyor.

Kampanya kapsamında düzenlenen geleneksel hayır kermesine Kırcaali, Cebel (Şeyhcuma), Krumovgrad (Koşukavak) ilçe merkezleri ve Benkovski (Killi) ve Rani List (Işıklar) köylerinde bulunan toplam 22 okul katıldı. Kermesi ziyaret eden yüzlerce Kırcaalili, kağıt, taş, ahşaptan malzeme ile yapılan muhteşem hediyelik eşyalar, tatlı ve tuzlu yiyecekler, survaçki, tebrik kartları, Noel süsleri ve başka el işi ürünler yapan çocukların yeteneğine, becerisine ve yaratıcılığına hayran kaldılar. Kermeste Kırcaali Elektronik ve Elektrik Teknik Lisesi öğrencileri ise kendi kurdukları üç bilgisayar konfigürasyonu satmayı başardı.

Bulgaristan Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, kermesin onur konuğu oldu. Kırcaali’de yatırım olanaklarını araştıran Çinli sanayiciler de Kırcaali Valisi Nikola Çanev ile birlikte kermesi ziyaret ettiler. Vali, onlara hatıralık eşya olarak çocukların yaptığı survaçkalardan satın alıp hediye etti.

Bu yıl 13.kez Noel Yortusu vesilesiyle Kırcaali Valisi’nin himayesi altında düzenlenen yardım kampanyası, Kırcaali Obedineniye Halk Toplum Merkezi, Kırcaali Bölge Eğitim Müdürlüğü, Birleşik Çocuk Merkezi (ODK) ve Sosyal Yardımlar Ajansı ile ortaklaşa olarak gerçekleştiriliyor.

Banka hesap numarası:
IBAN - BG 43FINV91501204222439
BIC – FINVBGSF

Her yıl Valiliğin yardım kampanyasına hasta çocuklara ve ebeveynlerine cesaret ve umut aşılamak için yüzlerce şirket, kurum ve öğrenciler katılıyor. Son 10 yıl içinde kampanya kapsamında yaklaşık 120 000 leva bağış toplandı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS