Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediyesi Yılın Sporcusu ödülleri sahiplerini buldu

Kırcaali Belediyesi Yılın Sporcusu ödülleri sahiplerini buldu

20 Aralık 2018

Dün akşam Arpezos Oteli’nde düzenlenen törende Kırcaali ilçesinin 2018 yılında en başarılı sporcularının isimleri açıklanarak ödüllendirildi. Kadın ve erkekler kategorisinde Arda Voleybol Kulübü oyuncusu Nikolay Kolev, gençler kategorisinde ise art arda ikinci yıl Avrupa boks şampiyonu olan Ergünal Sabri “Yılın En İyi Sporcusu” ödülünü aldı. Yılın Sporcusu sıralamasında kadın ve erkekler kategorisinde Ardino’dan (Eğridere) bilek güreşi şampiyonu Emiliya Stoyanova ikinci, Arda Voleybol Kulübü oyuncusu Petır Petrov ise üçüncü sırada yer aldı. Yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis sundu.

Bu yıl da Kırcaali Belediyesi’nin verdiği “Yılın Sporcusu” ödülü, diploma eşliğinde heykelcikten ibarettir.

“Yılın Sporcusu” ödülü ilk defa 1995 yılında verildi ve gelenek günümüze kadar süregelmiştir. 2014 yılından beri “Yılın Sporcusu” ödülü, sporcuların yaş grubuna göre genç kızlar ve genç erkekler ve kadınlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride verilmektedir.

Ödül, her yıl Aralık ayının sonlarına doğru önde gelen antrenörlere, master sporculara, yıldönümleri vesilesiyle bir kereye mahsus olarak spor kariyerine sahip olanlara, Olimpiyat, dünya, Avrupa, Balkan ve Bulgaristan şampiyonalarında dereceye giren sporculara verilmektedir.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS