Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Taybe Hüseyin Yılın Sporcusu Seçildi

Taybe Hüseyin Yılın Sporcusu Seçildi

21 Aralık 2018

Dünya ve Avrupa Güreş Şampiyonu Taybe Hüseyin, 2018'de Bulgaristan'ın en iyi sporcusu seçildi. 27 yaşındaki sporcu, kariyerinde ilk kez bu ödülü kazandı.

49 medyada çalışan 139 spor muhabirinin katıldığı oylamada Taybe Hüseyin 1221 oyla yılın sporcusu seçildi. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında 62 kg kategorisinde birinciliği elde ederek altın madalya kazanan genç yetenek, 2018 yılında girdiği hiçbir rekabeti kaybetmedi.

Yılın Sporcusu sıralamasında atletler Mirela Demireva ikinci, Aleksandra Naçeva ise üçüncü sırada yer aldılar.

Sıralamada iki 10 sporcu arasında iki güreşçi yer aldı. Avrupa güreş şampiyonu Bilyana Dudova dördüncü, 97 kg altı kategorisinde dünya ikincisi Kiril Milov ise sekizinci oldu.

Avrupa boks şampiyonu Stoyka Petrova beşinci, boksör Kubrat Pulev altıncı, badminton şampiyonları olan kız kardeşler Gabriela ve Stefani Stoevler yedinci sırada yer aldılar. İlk 10 sporcu arasında ayrıca jimnastikçi Katrin Taseva ve snowboard sporcusu Aleksandra Jekova da yer aldılar.

Kadın güreş milli takımı antrenörü Petır Kasabov, 2018’de Bulgaristan’ın en iyi antrenörü seçildi.

Art arda üçüncü yıl Ritmik Jimnastik Milli Takımı en iyi spor takımı seçildi. Ritmik Jimnastik Milli Takımı, 2018 yılında Sofya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda altın ve bronz madalya kazandı. Masa tenisçisi Denislav Kocabaşev, 2018’de en iyi engelli sporcu seçildi. Kocabaşev, Bulgaristan adına Dünya Şampiyonası’nda bu spor dalında tarihi altın madalya kazandı.

Buenos Aires'te Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan halterci Hristo Hristov, Eurofutbol tarafından spor yeteneği ödülüne layık görüldü.

Gençlik ve Spor Bakanı Krasen Kralev, ”Bulgar sporu için 2018 çok başarılı bir yıl oldu. Uzun zamandır en başarılı yıl olduğunu söyleyebilirim. Dünya şampiyonalarında, Avrupa şampiyonalarında, Dünya Kupası şampiyonalarında başarı elde eden seçkin sporcularımızdan başka Buenos Aires'te düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda harika bir performans gösteren genç yeteneklerimize de minnettarız. 24 sporcu katıldı, 17 sporcu ilk 6 sırada yer aldı ve on madalya sahibi olundu. Bu, Bulgar sporunun geleceği olduğunu gösteriyor. Bulgaristan adına yaptığınız her şey için teşekkür ederiz” diye özetledi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS