Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de yenilenen Birleşik Çocuk Kompleksi binası Noel konseriyle açıldı

Kırcaali’de yenilenen Birleşik Çocuk Kompleksi binası Noel konseriyle açıldı

21 Aralık 2018

Kırcaali’de yenilenen Birleşik Çocuk Kompleksi (ODK) binası törenle ve Noel konseriyle açıldı. Konser salonunun, resim galerisinin, fuayelerin ve koridorların komple tadilatı için gerekli kaynak Rotary Kulübü ve Kırcaali Belediyesi tarafından sağlandı. Konser salonundaki sahne ışıklandırma sistemi de yenilendi.

Konserde Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Belediye Başkan yardımcıları Veselina Tihomirova ve Mümün Ali, Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Valentin Gogev, Kırcaali Rotary Kulübü’nün eski dönem başkanları Bahar Palova, Cevdet Adem, Sabahattin Gökçe, Gavrail Gavrailov ve Sadula Haciev ve kulübün üyesi Sibel Kaşif hazır bulundular.

Konser salonu, “Neşeli Noel Atlıkarınca” isimli oyunu izlemeye gelen çocukları ve ebeveynlerini almadı.

ODK Müdürü Zlatka Penyova, bir Noel masalının gerçeğe dönüştüğünü vurguladı. Geçen yıl Noel Baba’nın çocuklara salonun güzelce yenilenmesini dilediğini anımsatarak, bu konuda önceki dönemde Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı görevini yürüten Bahar Palova ile görüşme gerçekleştirdiğini hatırlattı. Yardım toplamak için hayırseverlik balosu düzenlendiğini ve ciddi miktarda para toplandığını belirten Penyova, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in de ek kaynak sağladığını ve böylece ODK binasının yenilendiğini anlattı.

Zlatka Penyova, “Bugün İgnajden Yortusu. Bugün gelecek yılın nasıl geçeceği tahmin ediliyor. Gelecek 2019 yılının ODK’da çocuklar için bol sevinç ve neşe dolu geçeceğine inanıyorum” diye ifade etti. ODK Müdürü, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’e, Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Valentin Gogev’e ve onarım sırasında yanından ayrılmayan kulübün eski başkanı Cevdet Adem’e teşekkür etti.

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, ”İgnajden’de çocuklarımızın evine yardım etmek isteyen kişilerin girmesi sevindirici bir olay. Demek ki 2019 yılı böyle geçecek. Noel Baba onları ziyaret etmeden önce Kırcaali’nin çocuklarına bulunduğumuz vaadi yerine getirmek istedik. Onların mucizelerin yaşandığına inanmalarını istedik. Sadece işi elimize almalıyız. Bağışçılara ve destek veren şirketlere teşekkür ederim. Önümüzdeki yıllarda daha yapılacak çok iş var. Bu yüzde çocuklarımız ve şehrimiz uğruna birlikte hareket etmeliyiz” diye vurguladı. Müh. Azis, Kırcaali Rotary Kulübü’ne ve kulübün eski Başkanı Bahar Palova’ya uzun süredir devam eden ortaklık için teşekkür etti.

Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Valentin Gogev, Kırcaali'nin çocuklarının umutlarının gerçek olduğunu söyledi. Gogev,”Bizler en büyük insani yardım kuruluşu Rotary Kulübü olarak toplumun sorunlarını tespit edip onları çözmeye çalışıyoruz. Bu durumda hayırseverlik balosu düzenledik, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’i de yanımıza çektik. Yardım severler de destek çağrımıza kulak verdiler. Sonuç ortada” diye belirtti.

Program kapsamında “Neşeli Noel Atlıkarınca” isimli oyunu, izleyicilerin gönlünü fethetti. Do Re Mi Çocuk Vokal Grubu, şarkılar söyledi. Moder Dans Okulu’nun çatısı altındaki gruplar gösteri sundu. Noel Arifesinin canlandırıldığı oyun sunuldu.

Programın zirve noktası Noel Baba’nın gelişi oldu. Noel Baba, bir yığın mektup aldığını ve işçilerinin hediyeler hazırladığını söyledi. Noel Baba, çocukların hediyelerini Noel Günü evlerine kurulan Yılbaşı ağaçlarının altında bulacaklarını ifade etti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS