Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad ilçesinde katı atık vergisi tutarı değişmeyecek

Momçilgrad ilçesinde katı atık vergisi tutarı değişmeyecek

22 Aralık 2018

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantısında 2019 yılında İlçedeki evsel katı atık vergisi tutarında değişiklik yapılmaması kararı aldı. Buna ilişkin teklif, Belediye Başkanı Sunay Hasan tarafından yapıldı.

Sunay Hasan, teklifinin gerekçelerini şu ifadelerle anlattı: ”Hesaplamalara göre evsel katı atık vergisini artırmadan da giderlerle başa çıkabileceğiz. Ekibimin izlediği politika, ilçe sakinlerini mali yük altına sokmamaktır”. Belediye Başkanı, gelecek yıl katı atıkların ayrı toplanmaya başlanmasıyla ilçede ekolojik iyileştirmeye yönelik adımlar atılacağını sözlerine ekledi. Bunu yapmak için Belediye Meclis üyeleri, birer atık toplama kamyonu ve atık taşıma kamyonu, 10 adet metal konteyner ve 24 adet yeraltı çöp konteyneri almaya karar verdiler. 100 konteyner kasaba ve daha büyük yerleşim yerlerine tahsis edilecek. Yeraltı çöp konteynerleri ise kasaba merkezinde 8 noktaya kurulacak.

Kamyonların ve konteynerlerin satın alınması için gerekli kaynaklar, Momçilgrad Belediyesi’nin Haskovo Bölge Çevre Koruma ve Su Müfettişliği hesabına aktardığı katı atık vergisi kesintisi tutarından alınacak. Kanuna göre bu hesaba yatırılan kaynaklar ancak ekolojik iyileştirme için kullanılabilir.

Sunay Hasan, “Amaç, depolanan katı atıkları azaltmaktır. Böylece Haskovo Bölge Çevre Koruma ve Su Müfettişliği hesabına aktarılan kesinti tutarları da azaltılacak” diye kaydetti.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS