Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
İş bürolarına kayıt için daha az belge istenecek

İş bürolarına kayıt için daha az belge istenecek

28 Aralık 2018

Hükümet tarafından onaylanan İstihdam Teşvik Kanununu Uygulama Yönetmeliği, işsiz vatandaşlardan istihdam bürolarına kayıt olmaları için daha az belge istenmesini öngörüyor.

Kayıt için işsizlerin çalışma süresini ve sigorta süresini gösteren belge şartı kaldırılacak. Bu tür bilgi gerekli olduğunda İstihdam Ajansı, Ulusal Sigorta Enstitüsü’nden bilgi alacak. Değişiklikle ayrıca, meslek örgütleri, kurumlar ve kuruluşlar tarafından istihdam ve eğitim program projelerinin geliştirilmesi için normatif gereklilikleri de belirlenmektedir. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından atanan komisyonların bu program projelerini değerlendirme ve onaylama kriterleri de tanımlanmaktadır. Asgari destek şeklinde uygulanan istihdam ve eğitime yönelik teşvik programları ve teşvik tedbirlerine ilişkin başvuruda bulunan işverenlerin uygunluğunu değerlendirmek için yasal süre belirleniyor.

Değişikliklerin amacı, iş arayan kişilere yönelik idari prosedürün kolaylaştırılması, istihdam ve eğitim programlarının kalitesini artırmak ve bu programları seçme ve değerlendirme komisyonlarının çalışmalarını optimize etmektir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS