Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Tüp bebek ile doğan çocuklar, Çernooçene Belediyesine konuk oldu

Tüp bebek ile doğan çocuklar, Çernooçene Belediyesine konuk oldu

03 Ocak 2019

Çernooçene (Yenipazar) ilçesine bağlı Gabrovo (Gabra) köyünden Dilek Recep sekiz yaşını doldurduğu gün, 5 yaşındaki kız kardeşi Didem ile birlikte Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman’ı makamında ziyaret etti. İki kız kardeş, bölgede tüp bebek ile doğan ilk çocuklar arasındadır.

2010 yılında Çernooçene Belediyesi üreme sorunları olan Nurgün ve Nevriye Recep çiftine in-vitro fertilizasyon prosedürleri yaptırması için destek verdi. Böylece 2011 yılında Dilek, 2013 yılında ise Didem dünyaya geldi.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, minik güzellere yeni yıl hediyesi verdi. Belediye Başkanı, geçen yıllarda her çeşit konuda ailelere destek olduklarına vurgu yaptı.

Dilek ve Didem, son derece konuşkan ve meraklı çocuklar. Çocuklar örnek davranışlarıyla Çernooçene Belediye yönetimini etkilemeyi başardılar.

Babaları Nurgün Recep,” Bu girişim, bölgemizdeki desteklenmesi gereken herkes için faydalı olsun inşallah. Girişiminiz sayesinde bizim hayalimiz gerçekleşti” dedi.

Üreme sağlığı, tıbbın nispeten genç bir bilim dalıdır ve kelimenin tam anlamıyla her gün bu alanda yeni yeni şeyler keşfedilmektedir.

Kaynak: İsmet İSMAİL


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS