Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Jelyazkov, nakliyecilerin Brüksel’de Hareketlilik Paketi protestosuna katılacak

Bakan Jelyazkov, nakliyecilerin Brüksel’de Hareketlilik Paketi protestosuna katılacak

08 Ocak 2019

Başbakan Boyko Borisov ve Ulaştırma Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı Rosen Jelyazkov, Bulgaristan’da nakliyecilerin, bu hafta Avrupa Parlamentosu Ulaştırma Komitesi tarafından oylanacak olan Hareketlilik Paketi’nde değişiklikler yapılmasına dair taleplerini desteklediklerini açıkladı.

Bu dayanışmanın bir ifadesi olarak Bakan Jelyazkov Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu önündeki meydanda yapılacak nakliyecilerin protestosuna ve daha sonra da Ulaştırma Komitesi toplantısına katılacak.

Başbakan Boyko Borisov ve Ulaştırma Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı Rosen Jelyazkov arasındaki görüşmede nakliyecilerin Brüksel’de 10 Ocak’ta yapacakları protesto eylemi ve yurt dışına işçi gönderilmesine ilişkin düzenleme, taşıtların kayıtlı olduğu ülkeye her dört haftada bir dönmesi ve gece yolculuklarında sürücülerin mola vermesi ile ilgili talepleri ele alındı.

Bulgaristan devleti, Romanya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Letonya ve İrlanda'daki meslektaşlarından destek alması beklenen nakliyecilerin protesto gösterilerini destekleyerek dayanışma içinde olduğunu gösterdi.

Bakan Jelyazkov’un ifadelerine göre Hareketlilik Paketi'nin getirdiği kısıtlamalar, Birliğin çevre ülkelerindeki taşımacılık sektörü için kısıtlayıcı ve son derece külfetli olacak ve nakliyecileri piyasadan uzaklaştıracak.

Başbakan Boyko Borisov, Hareketlilik Paketi Bulgaristan’da nakliyecilerin ısrarcı olduğu değişiklikler yapılmadan kabul edilirse Bulgaristan ve adı geçen ülkeler ekonomik potansiyellerinin ve gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) değerinin büyük bir kısmını kaybedeceğini düşünüyor.

Borisov, böylece nakliyecilerin işyerlerini başka bir yere taşımak zorunda kalacağını ve bunun da kabul edilemez bir şey olduğunu söyledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS