Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
2018’de Yenilik ve Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında 2022 sözleşme imzalandı

2018’de Yenilik ve Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında 2022 sözleşme imzalandı

17 Ocak 2019

Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, meslek örgütlerinin temsilcileriyle yaptığı toplantıda, “2018 yılında 2014-2020 dönemi Yenilik ve Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında, 1178'i başarıyla tamamlanan toplam 2022 sözleşme imzalandı. Şu ana kadar farklı prosedürlerde açıklanan fonlar 2,1 milyar leva ya da programın toplam bütçesinin % 80'ine biraz yakın miktardadır. Yapılan sözleşmeler 1,9 milyar leva tutarındadır ve bugüne kadar ödenen fonlar 917 milyon leva ya da programın toplam bütçesinin % 35,5'i kadardır” diye açıkladı.

Bulgaristan Sanayi Sermayesi Derneği (AİKB) tarafından organize edilen toplantı, “Mevcut Fırsatlar ve Bulgaristan’da İş Dünyasını Desteklemek İçin Gerekli Eylemler “ başlığı altında yapıldı.

Bakan Karanikolov, Yenilik ve Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamındaki “Mevcut İşletmeler için İnovasyon Uygulamak”, “Yenilikçi Kümelerin Gelişimi” ve “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Dijitalleştirilmesi” prosedürlerine yönelik daha üç proje teklif çağrıları açılacağını belirtti.

Bakan,” Bölgesel Yenilik Merkezleri” prosedürü de programın uygulanmasının bugüne dek ayrılmaz bir parçası haline geldi. Toplam bütçesi 115,6 milyon leva olup, fonlar il konumunda olan Sofya kenti dışında gerçekleşecek projelere yönlendirilecek” diye kaydetti.

Karanikolov, başkent dışında yenilikler oluşturmak için gerekli altyapıyı oluşturma arzusunun yanı sıra fonun önemli bir kısmının, % 80-90 arasında değişen oranda, Sofya kentinde yoğunlaştığı Akıllı Büyüme İçin Bilim ve Eğitim Operasyonel Programı’nın prosedürlerine paralel çalışma imkanı bulunabileceğini vurguladı.

Bakan, ”Amacımız, prosedür kapsamında başvuruların Mayıs ayında başlaması ve değerlendirme ve sözleşme imzalama aşamalarından sonra projelerin uygulanmasına 2020 yılının başlarında başlanılmasıdır” diye belirtti.

Bakan’ın ifadelerine göre bir proje teklifi kapsamında verilen azami hibe miktarı 7 milyon levaya, asgari miktar ise 1,5 milyon levaya ulaşabilir.

Karanikolov,” Projelerin uygulanması 24 ay içinde tamamlanmalıdır. Bir proje teklifi için 200 000 avroya kadar giderlerin desteklenmesi üzere araştırma altyapıları için yatırım yardımı ve de minimis yardımı adı altında yapılan devlet desteği verilebilir” diye bildirdi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS