Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
NIK Academy, çiftçilere yenilikçi teknolojilerle nasıl çalışacaklarını öğretiyor

NIK Academy, çiftçilere yenilikçi teknolojilerle nasıl çalışacaklarını öğretiyor

17 Ocak 2019

NIK Academy’de iki yıldır Bulgaristan ve yabancı ülkelerden çiftçilerle yenilikçi teknolojilerle çalışmaya, hassas tarımda yeniliklere, NIK Academy tarafından sunulan gübreleme ve tohum bakımında iyi uygulamalara yönelik eğitim gerçekleştirilmektedir.

Eğitim kurslarında Trimble’ın teknolojileriyle gübreleme, ekim ve ilaçlamaya yönelik hassas tarım üzerine eğitimler, AgroBalance’ın teknolojileriyle gübrelemede iyi uygulamalar, Berthoud’ın teknolojileriyle etkili ilaçlamaya yönelik eğitimler ve başka konular işlenir.

Çiftliklerde çalışanların günlerinin yoğun geçmesinden dolayı NIK Academy, 1-3 gün arasında değişen sürede uygulanan eğitim programları hazırladı. Böylece çiftçiler tarlada çalışmak için kullandıkları değerli zamanını kaybetmiyorlar, NIK Academy’de edinilen yeni bilgiler ise özet bilgiler olduğu için hemen uygulayabilirler.

Çiftçiler, eğitim kursunun zamanını ve şeklini seçebilirler. Böylece eğitimler mümkün olduğu kadar faydalı olabilir ve daha önce edinilmiş olan bilgiyi genişletebilir.

Bu yıldan itibaren eğitim merkezi, müşteriye yerinde eğitim imkanı da sunmaktadır.

NIK Academy Müdürü İvo Kumanov, ”Akademi, özel olarak tasarlanmış simülatörleri olan demo ders odaları ile donatılmıştır ve hemen yakınında bulunan tarım arazilerinde mevcut modern teçhizatla pratik çalışmalar yapılabilir ve böylece faydası yerinde görülebilir ve sunduğumuz ekipmanın kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için test edilebilir” diye anlattı.

Mekanik bakım onarım elemanları NIK Academy’de eğitim gören bir çiftlik sahibi,”NIK Academy’ye güvendik, çünkü profesyonellerden oluşan personele sahiptir. NIK Academy’nin uzmanları, hassas tarıma yönelik NIK Academy’nin ürettiği teknolojileri elemanlarımıza nasıl kullanacaklarını öğrettiler” diye ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS