Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
DANS, Ticaret Sicili bilgi sisteminin güvenliğini kontrol yetkisine sahip olacak

DANS, Ticaret Sicili bilgi sisteminin güvenliğini kontrol yetkisine sahip olacak

24 Ocak 2019

Devlet Milli Güvenlik Ajansı (DANS), ticaret sicilinin, BULSTAT sicilinin, sivil toplum kuruluşları sicilinin ve hatta evlilik sözleşmeleri sicilinin güvenliği üzerinde kontrol yetkisine sahip olacak.

Bu, çarşamba günü hükümetin, ulusal güvenlik açısından önem taşıyan stratejik yapılar ve faaliyetler listesine Adalet Bakanlığına bağlı olan Kayıtlar Ajansı’nı dahil etme kararı alması sonucunda mümkün oldu.

Bu listede Kozloduy Nükleer Enerji Santrali, ülke sınırları, büyük barajların hepsi, otoyollar ve başka önemli yapılar ve tesisler bulunuyor.

Kayıtlar Ajansı’nın bu listeye dahil edilmesiyle Devlet Milli Güvenlik Ajansı Kanunu’nu Uygulama Yönetmeliğine göre DANS, ajansın fiziksel korunmasını, bilgi güvenliğini kontrol edecek ve yöneticilerine yardımcı olacak. Ajans, kayıt sistemlerinin doğru işleyişini ve dış saldırılara açık durumda olup olmadığını takip edecek.

DANS, Kayıtlar Ajansı çalışanlarının uyması gereken ek gereklilikler getirebilecek, ajansı korumak için yeni önlemler ve kontrol mekanizmaları uygulayabilecek.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada değişikliğin, geçen yıl ticaret sicili bilgi sisteminin çökmesinden dolayı gerekli olduğu kaydedildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS