Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Hayvancılık Kanunu’nda değişiklikler yapıldı

Hayvancılık Kanunu’nda değişiklikler yapıldı

31 Ocak 2019

Hayvan ıslahı faaliyetleri yürüten kuruluşların tanınmasını düzenleyen Hayvancılık Kanunu’nda değişikliklere ilişkin kanun tasarısı, Meclis Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Kabul edilen değişiklikler, kanunun AB mevzuatı ile uyumlu olmasını hedeflemektedir. Kanun tasarısının ana odağı, islah faaliyetleri yürüten örgütlerin tanınmasının yanı sıra hayvan ıslahı programlarının onaylanmasına ilişkin şartlar ve koşullarla ilgili değişikliklerdir.

Değişiklikler, hayvan islahı faaliyetleri yürüten örgüt olarak tanınan ve hayvan ıslahı programına sahip olan kuruluşlara hayvan ıslahı faaliyetleri yürütmesine izin verilmesini öngörüyor. Değişikler, ıslah işleri ve üreme için seçilecek çiftlik hayvanlarının birden fazla cinsten olması halinde hayvan ıslahı faaliyetleri yürüten kuruluşların kanunu ihlal ettiği tespit edildiğinde izin verilen faaliyet kapsamının daraltılmasına imkan veriyor.

Değişiklikler ayrıca yaptırımlar da öngörmektedir. Değişikliklere göre gereklilikleri ihlal ederek safkan damızlık hayvanlar, tek tırnaklı hayvanlar, melezler, yumurtalıklar ve embriyolar pazara sunan bir kişi, 1000 ile 1500 leva arasında değişen tutarda para cezasına çarptırılacak veya 1500 ile 2000 leva arasında değişen tutarda malına mülküne el konulacak.

Kaynak: KIRCAALİ HABER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS