Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad Belediyesi’nin 2019 Yılı Bütçesi kabul edildi

Momçilgrad Belediyesi’nin 2019 Yılı Bütçesi kabul edildi

08 Şubat 2019

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclisi, oybirliğiyle 16 591 194 leva miktarındaki mali çerçeveli 2019 Yılı Belediye Bütçesi’ni kabul etti.

Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan, 2019 yılı bütçesini gerçekçi ve gerçekleşebilir, sosyal yönlü ve yatırım bütçesi olarak nitelendirdi. Belediye Başkanı, mali çerçevenin amacının aktif politikalar yürüterek Momçilgrad ilçesinin modern bir Avrupa ilçesine dönüştürülmesi olduğunu belirtti.

Müh. Hasan, bütçenin önceliklerinin finansal istikrarın sağlanması, kamu harcamalarında etkinliğin arttırılması, yatırım programının uygulanması, kamu hizmetlerinin artırılması ve ilçedeki küçük yerleşim yerlerinde yaşam koşullarının iyileştirilmesi olduğunu kaydetti.

Sunay Hasan, “2019 yılında da Momçilgrad Belediyesi, spor alanında, temizliğin korunması, sokak aydınlatması ve çevre düzenlemesine yönelik aktif politikalar yürütmeye devam edecek” diye vurguladı. Belediye Başkanı, 2019 yılı bütçesinin yüzde 38’inin eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlere yönelik harcanacağını sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı, şunları belirtti: “Ben ve ekibim, görevimizin başında yerleşim yerlerinin iyileştirilmesi taahhüdünü üstlendik. 2019 yılı bütçesinde sermaye giderleri için ayrılan ödeneklerin tutarı bütçenin yüzde 28’ini oluşturuyor. Su ve kanalizasyon hizmetleri ve sokak ve yolların bakım onarımı için ayrılan kaynaklar 3 850 000 levaya yakın bir miktardadır. Bu miktar, sermaye giderleri için ayrılan ödenek tutarının yüzde 84’ünü oluşturuyor”.

Momçilgrad Belediyesi’nin Baş Muhasebecisi Meral Mehmet,”Bütçe, belediyenin gerçek finansal olanakları doğrultusunda gelir analizi ve maliyet tahminlerine göre dengelidir” diye kaydetti. Meral Mehmet, mali çerçevenin amacının, gelir kalemlerini gerçekten uygulanabilir kılmak olduğunu sözlerine ekledi. Baş Muhasebeci’nin ifadesine göre çabalar Belediye’ye olan vergi, harç ve kira bedeli kaynaklı borçların ve süresi uzatılmış borçların toplanmasına yönelik olmalıdır. Meral Mehmet, Momçilgrad Belediyesi’nin an itibariyle vadesi uzatılmış kredi borcu olmadığını söyledi.

Kaynak: Kircaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS