Malina Krumova, Devlet Karayolu Trafik Güvenliği Ajansı Başkanlığı'na atandıÇarşamba, 20 Şubat 2019

Malina Krumova, Devlet Karayolu Trafik Güvenliği Ajansı Başkanlığı'na atandıBaşbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamada hükümetin, Malina Krumova'nın Devlet Karayolu Trafik Güvenliği Ajansı Başkanlığı görevine atanmasını onayladığı bildirildi.

Eski Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakan Yardımcısı olan Krumova, 1998 yılında projeler ve programlar üzerinde çalışmaya başladı. 2007 yılında Çevre ve Su Bakanlığı nezdindeki Çevre Operasyonel Programı'nın yönetim organına uzman olarak atandı.

Eski Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Nikolay Nankov'un görevden istifa etmesi üzerine yeni Bakan Petya Avramova tarafından Başkan Yardımcısı görevine atanması sonucunda Krumova, görevinden alınmıştı.

Krumova, 2009 yılında bakanlıkta daire başkanı ve Çevre Operasyonel Programı'nın yöneticisi görevine atandı. Marin Raykov'un başkanlığındaki hükümet sırasında 13 Mart-29 Mayıs 2018 döneminde Çevre ve Su Bakan Yardımcısı görevini yürüttü.

Kasım 2014'ten itibaren Avrupa Birliği (AB) yapısal ve yatırım fonlarının koordinasyonunda ve ayrıca Avrupa Komisyonu'nun uyum politikası çerçevesini basitleştirmek için üst düzey çalışma grubunda yer aldı. Ocak 2017'e kadar yürüttüğü Merkez Koordinasyon Birimi Müdürü görevinden sonra Krumova, teknokrat hükümetinde AB Fonlarından Sorumlu Başbakan Yardımcısı görevinde bulundu.


DİĞER HABERLER