Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Uzmanlar, Kırcaali’de yeni bir spor salonunun inşa edileceği arazideki bitki örtüsünü değerlendirecek

Uzmanlar, Kırcaali’de yeni bir spor salonunun inşa edileceği arazideki bitki örtüsünü değerlendirecek

01 Mart 2019

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Belediye Meclisindeki farklı siyasi parti gruplarının temsilcileri, dün Kırcaali’nin yeni spor salonunun inşa edileceği yerde görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmeye Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Grubu’ndan Milko Bagdasarov, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Grubu’ndan Muharrem Muharrem, Hüseyin Ahmet ve Kadir Mustafa katıldılar. Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Grubu’nun temsilcisi Ognian Ognianov geçerli mazeretinden dolayı görüşmeye katılamadı.

Görüşmede Arpezos Spor Kompleksi sınırları dahilinde bulunan arazi üzerine spor salonu inşa edilmesine yönelik yatırım proje teklifinin, açık yüzme havuzunun yakınındaki alanı kapsadığı ve voleybol oyun sahasının birini ve dekoratif bitki örtüsü üzerinde etki yaratacak. Belediye Başkanı’nın 27 tarihli emriyle arazideki bitki örtüsünü incelemesi ve değerlendirmesi üzere uzmanlık komisyonu kuruldu.

Komisyon, şunları içeren bir rapor hazırlayacak:
1. Sahanın mevcut bitki örtüsünün durumuna genel bakış;
2. Ekolojik ve estetik değerinin değerlendirilmesiyle dekoratif bitki türünün, peyzaj hatlarına uyumluluğunun ve bakımına ilişkin gereksinimlerinin belirlenmesi;
3. Kökünün, dallarının, yapraklarının durumunun, hastalık belirtilerinin, zararlı böcek bulunup bulunmadığının, çevrenin etkisinin değerlendirilmesiyle dekoratif bitki türlerinin yaş ve canlılıklarına ilişkin bilgiler. Dekoratif bitki türünün geliştirilmesi ve yaşamlarının sürdürülmesi için yapılan bakımın tahmini değerinin belirlenmesi.
4. Sonuç ve bitki türünün korunması ve durumunu iyileştirmek için önlemler alınması; başka bir yere değiştirilmesi; başka bir bitki türüyle değiştirilmesi veya ortadan kaldırılması arasından somut öneriler.


Uzman değerlendirmesi, Haskovo (Hasköy) Bölge Çevre Koruma ve Su Müfettişliğinin (RİOSV) çevre etki değerlendirmesi ihtiyacını değerlendirmesine yönelik görüş açıklamasında bulunması ve inşaat izni vermesi için gereklidir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS