Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Bulgaristan
Araştırmaya göre Bulgaristan, AB’nde en hoşgörüsüz ülke

Araştırmaya göre Bulgaristan, AB’nde en hoşgörüsüz ülke

04 Mart 2019

Nevada Üniversitesi tarafından yapılan 100 ülkeden toplam 450 000 kişiyi kapsayan anketlerden elde edilen verilere göre, Bulgaristan, en hoşgörüsüz Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden biri ve bir ülke ne kadar yoksulsa vatandaşları da farklı etnik köken veya dine sahip insanlara karşı o kadar hoşgörüsüzdür.

En hoşgörüsüz AB ülkeleri sıralamasında Bulgaristan’dan sonra gelen ülkeler Litvanya, Estonya, Romanya ve Çek Cumhuriyeti’dir. AB ülkeleri arasında en hoşgörülü olanları İsveç, İspanya, Fransa ve Danimarka'dır. Arjantin, esasen farklı ırklara ve dinlere (İslam hariç) karşı büyük hoşgörüsünden dolayı 100 ülke arasında birinci sırada yer aldı.

Sonuçlara göre, bir ülkenin GSYİH (gayrisafi yurt içi hasıla) miktarı ne kadar yüksek olursa, vatandaşları da o kadar hoşgörülüdür. Zengin ülkeler arasındaki Japonya istisna yapmaktadır. En yoksul, ama aynı zamanda en hoşgörüsüz olanlar Ermenistan, Yemen, Hindistan ve Bangladeş’tir, AB ülkeleri arasında ise Letonya, Estonya, Romanya ve Bulgaristan’dır. Göstergeler bakımından onlara benzerlik gösteren ülkeler Polonya, Hırvatistan ve Macaristan’dır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS