Kırcaali 4x4 OFF-Road Fest 2019 Turnuvası sona erdiPazartesi, 18 Mart 2019

Kırcaali 4x4 OFF-Road Fest 2019 Turnuvası sona erdiKırcaali 4x4 OFF-Road Fest 2019 Turnuvası sona erdi. Turnuvaya katılan 90 yarışmacıdan 68'i finale ulaştı. Turnuvaya Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye ve Kazakistan'dan katılan yarışmacılar, Rodop Dağları'ndaki inişli yokuşlu arazilerden başka 5 000'den fazla off-road severin izlediği Kırcaali'nin merkezinde bulunan Arda nehri üzerindeki Su Aynası kanalının kıyısındaki kapalı parkurda offroad araçlar ile yaptıkları turlarla güç gösterisinde bulundular.

Farklı kategorilerde yarışmacılar, 2000 metrelik çok kısa mesafelerde yapay engeller bulunan pistte ikişer tur attılar. Neredeyse her iki yarışmacıdan biri seyircileri ayağa kaldırdı ve takdir topladı, onların elde ettiği sonuçlar final sıralamasını oluşturdu.

ATV motosiklet yarışmasında KTM 525 XC motosikletle yarışan Reneta Hristova birinciliği elde ederken Simeon Stoyanov ikinciliği, Stoyan Stoyanov ise üçüncülüğü elde etti. Üçü de 4×4 Adventure Bulgaria Kulübü'nün yarışmacılarıdır.

TT -Tourist Trophy yarışmasına katılanlar, GPS ile yön bulan ve yol haritası ile yön bulanlar olarak iki kategoriye ayrıldılar. Birinci kategoride birinciliği Petriç'ten Emil Dimitrov-Andon Andonov ikilisi, ikinci grupta ise Krum Trendafilov-Angel Hazurov ikilisi elde etti.

Cross Country Jeep yarışmasında 2400 cc altında standart ufak kategorisinde Suzuki Vitara marka jeeple yarışan Asenovgrad (Stanimaka) kasabasından Mehmet Mehmedov-Jivko Belev ikilisi, 2400 cc üstünde kategorisinde Jeep Cherokee marka jeeple yarışan Andriyan Noev-Strahil Stoyanov ikilisi, Standart + kategorisinde ise Nissan Patrol marka jeeple yarışan Nikolay Kolev-Hristomir İliev ikilisi birinci oldular.

UTV Buggy yarışmasını Vladislav Velkov-İliyan Georgiev ikilisi kazandı.

En yüksek hız yapan ve iyi donanıma sahip otomobillerle uzmanlar arasından Royal kategorisinde yarışanlar Prototipler ve Modifiye olarak iki farklı kategoriye ayrıldı. Bu kategorilerde yarışanlar kapalı parkurda yaptıkları iki turda daha büyük zorluklar ve engeller atlatmak zorunda kaldılar.

Modifiye kategorisinde Svoge 4×4 Kulübü'nün yarışmacıları Kalin Mitrov-Vladimir Velkov ikilisi birinci, TermoKing Kulübü'nün yarışmacıları Dimitır Dimitrov-Hristo Dryanovski ikilisi ikinci oldular. Türkiye'den katılan yarışmacılar 7,8 ve 9.sırada yer aldılar.

En çok sayıda Türkiye'den ve Yunanistan'dan yarışmacının yarıştığı Prototipler kategorisinde Rulis Tsikmesoglu-Milen Deçev birinciliği, Kirius Pamporis -Evtimas Kazanzidis ikilisi ise ikinciliği elde ettiler.


DİĞER HABERLER