Kırcaali Belediye Meclisi, spor salonunun inşa edileceği arazinin statüsünü değiştirme kararı aldıPerşembe, 25 Nisan 2019

Kırcaali Belediye Meclisi, spor salonunun inşa edileceği arazinin statüsünü değiştirme kararı aldıKırcaali Belediye Meclisi, çok amaçlı spor salonunun inşa edileceği arazinin Kırcaali Belediyesi'ne ait kamu mülkiyeti statüsünden özel mülkiyet statüsüne dönüştürülmesine ilişkin öneriyi onayladı. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis tarafından yapılan öneri, 22 Nisan 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen oturumda Belediye Meclisi üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Spor salonunun inşa edileceği 7310 metrekarelik arazi, Arpezos Otel Kompleksi‘nin yanında bulunuyor. Belediye Meclisi kararıyla arazinin statüsü Belediyeye ait kamu mülkiyetinden özel mülkiyet statüsüne dönüştürüldü.

Arazinin, spor salonu inşa etmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın mülkiyetine devredilmesi bekleniyor.
Belediye Başkanı,"Belediye, yatırımın yapılması için elinden geleni esirgemeyecek" diye belirtti.

Belediye Meclis toplantısından sonra Müh Azis, Kırcaali Valisi Nikola Çanev ile görüştü. Çanev ve Müh. Azis, çok amaçlı spor salonunun inşa edileceği arazinin mayıs ayının sonunda yapılacak Belediye Meclisi toplantısında alınacak kararla Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın mülkiyetine devredilmesi konusunda anlaştılar.

Çanev," Yerel yönetim, projenin uygulanmasına ve şehrimiz için büyük çaplı bir yatırım projesinin avantajlarından faydalanmaya olan ilgisini doğruladığı için memnunum" dedi. Vali, buna karşılık olarak Gorubso Stadyumu yakınında bulunan devlete ait özel milkiyet statüsündeki spor ve dinlenme tesisleri kurmak için ayrılan araziyi Kırcaali Valiliği aracılığıyla Kırcaali Belediyesi'nin mülkiyetine devrederek telafi etmeyi taahüt etti.


DİĞER HABERLER