Kırcaalili ve Edirneli çocuklardan "Bir Köprüde Biz Olalım" temalı karma sergiPerşembe, 25 Nisan 2019

Kırcaalili ve Edirneli çocuklardan 22- 24 Nisan 2019 tarihlerinde Edirne'yi ziyaret eden Kırcaali Birleşik Çocuk Kompleksi'nde (ODK) eğitim gören çocuklar, orada düzenlenen "Bir Köprü de Biz Olalım" temalı uluslararası karma sergiye katıldılar. Kırcaali ODK ve Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi'nin, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Edirne'de düzenledikleri "Bir Köprüde Biz Olalım" temalı uluslararası karma sergiye Kırcaalili çocuklar, Sevinç Eminova'nın yönetimindeki ODK Resim Okulu öğrencilerinin çizdiği 18 resim ve Antoniya Grozeva'nın yönetimindeki Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin çektiği 10 fotoğraf ile yer aldı.

Serginin 23 Nisan'da Edirne merkezinde yapılan açılış törenine katılan konuklar arasında Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Veselina Tihomirova ve Kırcaali ve Edirne Mimar Sinan Rotary kulüplerinin üyeleri yer aldılar.

Bu etkinlik Kırcaali Rotary Kulübü ve Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü tarafından art arda dördüncü yıl organize edilmektedir. "Bir Köprüde Biz Olalım" sloganıyla yürütülen projenin amacı, iki komşu ülkeden yetenekli gençlerin yeteneklerini sergilemelerine, Bulgaristan ve Türkiye'nin tarihi ve kültürel değerlerini tanımalarına ve yeni dostluklar kurmalarına yardımcı olmaktır. Proje, Kırcaali ve Edirne belediyelerinin desteği ile yürütülmektedir.

Edirne ziyareti kapsamında ODK öğrencileri ve öğretmenleri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ile görüştüler ve şehrin kültürel ve tarihi yerlerini gezdiler.

Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, 17,18 ve 19 Mayıs 2019 tarihlerinde Kırcaali'yi ziyarette bulunacaklar. O zaman Kırcaali'de "Bir Köprüde Biz Olalım" temalı karma serginin açılışı yapılacak.


DİĞER HABERLER