Başkan Azis, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e misafir olduPazartesi, 29 Nisan 2019

Başkan Azis, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e misafir olduKırcaali Belediye Başkanı Müh.Hasan Azis'in başkanlığında bir heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer'e misafir oldu. Kırcaali Belediye Başkanı, mevkidaşını seçim zaferinden dolayı kutladı ve görev süresinde İzmir halkının yararına yüksek sonuçlara yol açacak verimli ve başarılı faaliyetlerde bulunmasını diledi.

Başkan Azis, yeni Belediye Başkanı'nın öncelikleri arasında 2009 yılında kardeş şehir protokolü imzalayan Kırcaali Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki temasların ve işbirliğinin genişletileceği yönündeki umudunu dile getirdi. Müh. Azis, şubat ayından beri Kırcaali'nin kardeş şehri İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sınırları içerisinde Kırcaali Belediyesi'nin sembolünün yer aldığını anımsattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin girişimiyle oluşturulan Kardeş Kentler Korusu'nun başında doğal kireçtaşından yapılmış Kırcaali yakınlarındaki Perperikon Antik Kenti'nde bulunan kulenin maketi yerleştirildi.

Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dünyanın dört bir yanından 29 kardeş kentin Belediye Başkanları arasında ilk görüşmeyi dost Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ile gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, "Bu, iki belediye arasındaki dostluğun öneminin bir işareti ve umarım temaslarımızı yoğunlaştıracağız ve iki şehrin nüfusunu daha da yaklaştıracak ortak projeler üzerinde birlikte çalışacağız" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan görüşmede Müh. Azis'in başkanlığındaki Kırcaali Belediyesi heyeti de hazır bulundu. Kırcaali heyetinde Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Raif Mustafa, Belediye Başkan Yardımcıdı Tuncay Şükrü, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ve Bulgaristan'ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) meclis grubu başkanları Muharrem Muharrem ve Ognyan İvanov, Meclis üyeleri ve Most (Köprülü) köyü muhtarı Latif Rasim ve Gluhar (Sağırlar) köyü muhtarı Erkan Hüseyin yer aldı.

Görüşmede ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve İzmir BAL-GÖÇ Genel Başkanı Abdurrahim Nursoy ve başka davetliler hazır bulundular.

Görüşmenin sonunda Hasan Azis ve Tunç Soyer karşılıklı olarak hediyeleştiler ve görüşmenin katılımcılarıyla toplu fotoğraf çektirdiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER