Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Ağustos 2019
HABERLER » Kırcaali
Çernooçene’de birçok proje hayata geçiriliyor

Çernooçene’de birçok proje hayata geçiriliyor

10 Mayıs 2019

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman Sofya’da Devlet Tarım Fonu İcra Müdürü Jivko Jivkov ile ikinci bir idari anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma Çernooçene Belediyesi sınırları içerisindeki yerleşim yerlerinde iç sokak ağının ve kaldırımların rehabilitasyonu için maddi yardım sağlamak içindir.

Kazanılan proje ile belediyenin idari merkezinin yukarısındaki yeni "Kvartal 4" sokakları asfaltlanacak ve yenileyecek. Sokakları yenilemenin yanı sıra, parklar yenilenecek ve aydınlatma sistemi kurulacak.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, bu bölgede artık elektrik, su ve kanalizasyon şebekesi kurulduğunu belirtti.

Pryaporets, Srednevo, Petelovo, Gabrovo, Komuniga ve Paniçkovo olmak üzere toplam 6 yerleşim yeri geliştirilecek ve bu bölgede geçen ulusal karayolu şebekesi ile doğrudan bağlantısı olan yolları / caddeler asfaltlanacaktır.

Projenin faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine ilişkin maliyetleri için Çernooçene belediyesi 1 134 929,30 leva tutarında finansal yardım alacak.

Projeler, Avrupa Kırsal Kalkınma Fonu tarafından finanse edilen 2014-2020 Kırsal Kalkınma Programının kapsamında, "Her türlü küçük ölçekli altyapının oluşturulmasına, iyileştirilmesine veya genişletilmesine yönelik yatırımlar" tedbir kapsamındadır.

Çernooçene belediyesinin 2019'da başlatacağı iddialı iki altyapı projesinin hayata geçirilmesi, belediye merkezine ve yerleşim bölgelerine daha da modern bir görünüm verecektir.

Belediye Başkanı, belediye meclisi tarafından halihazırda kabul edilen 2019 yılı bütçesi ile Çernoochene'de bir otogarın inşasını ve Kableşkovo köyündeki derenin bir kısmının düzenlenmesi öngörülmekte olduğunu belirtti.

Otogar için projenin uygulanması, ulusal ve uluslararası taşımacılık ağındaki yolcular için modern koşullar ve tesisler yaratacaktır.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman, proje faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin ve tespit edilen sonuçların elde edilmesinin, yerli halk için sürdürülebilir faydalar yaratacağına ve bölgenin çekiciliğinin artırılacağına inanmaktadır. Aydın Osman, yatırımcıları cezbedecek, ekonomik büyümeye yol açacak ve bölgedeki yaşamın çekiciliğini artıracak koşullar olacağını söyledi.

Başkan Aydın Osman, uzun vadede elde edilen ekonomik büyümenin topluma ve nüfusa sosyal ve ekonomik faydalar getireceğini vurguladı.

Kaynak: İsmet İSMAİL

Ziyaretci sayısı: 1217


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Er 2019-05-13 17:57:57
Japon’lar demişler ki bizim evlerimiz küçük olsun ama endüstrimiz büyük olsun.

Çernooçenelililer de demişler ki bizim evlerimiz büyük olsuna endüstrimiz isterse hiç olmasın.

O yüzden çernooçeneliler 2500 km uzağa Hollanda’ya çalışmaya giderler.

:)
GÜNAY Beysim 2019-05-14 18:24:41
Onlar japon biz TÜRKÜZ ona bakarsan cubuklarla yemek yiyiyorlar ona ne demeli var da yapıyoruz dahada yapacaz hollandaya degil amerikaya bile gideriz
Er 2019-05-15 18:35:42
Yap be aga. Yap koskocaman bir ev. İçine koskoca oda. O koca odanın içinede koskocaman bir kenef yap işte o zaman senin keyfinin üzerine keyif olmaz.
Şaban Ömer 2019-05-20 13:34:47
Endüstriyi ufacık bir köy kuramaz, endüstriyi devlet planlayarak kurar ya da sermaye sahiplerine kolaylık sağlanarak kurulur. Avrupalarda sıvacılık yapılarak kazanılmış 50 bin avroyla endüstri kurulmaz. Diyelim ki adam 100 bin avroyla makine aldı bir iş yeri kurdu, malını nereye satacak, bulgarlar buna izin verecekler mi. Bunlar hep cevabı muğlak sorular

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS